Rokio

Co si myslíte o tomto bojovníkovi proti předraženým placeným parkovištím?

Zde je odkaz na článek: https://www.id­nes.cz/liberec/zpra­vy/ridic-bmw-auto-zavory-zabrany-chodnik-placeni-kameny.A230220_112­942_liberec-zpravy_jape
zdroj: idnes.cz

Podle mě si zaslouží medaili.

Nejlepší odpověď
Filip84

A za co si zaslouží medaili, jako?

Ten Lidl si koupil pozemek, určitě ne za tři padesát. Vlastním nákladem na tom pozemku zřídil parkoviště pro zákazníky, kteří nakupují v jeho obchodě. Stanovil si podmínky pro vjezd – 90 minut zdarma, každá další hodina Kč 100.00. Co je na tom nelegitimního, nebo nelegálního? Nic. Jestli se pánovi podmínky nelíbily, neměl na to parkoviště vůbec vjíždět. Mohl si auto odstavit třeba na vrakovišti, no a jestli jel opravdu na nákup, tak mohl jet do jiného obchodu, třeba do takového, který vůbec parkoviště nemá a zaplatil by parkovné obci, a to od první minuty. 🤷‍♀️

Podívej se, parkoviště u obchodů slouží zákazníkům obchodů, od toho tam je. Vím to, tak nebo tak, že ho běžně využívají lidé jako parkoviště do práce – obchod otevírá v 7:00 AM, lidi chodí do práce na 6:00 AM, atak už v 6:15 AM je parkoviště před obchodem z půlky plné. A kde pak mají postavit auta ti lidé, co chtějí nakoupit, pro které je to parkoviště primárně určeno?

Tak to Lidl vyřešil takto. Taky řešení, sakra za 90 minut si v Lidlu nakoupí skoro každý, a kdyby to nestíhal, nikdo mu nebrání, aby vyjel a vrátil se.

Takto odstranil kameny, projel po chodníku povozem, takže bude projednáván pro správní dellikt, no a do toho má dellikt civilní – dlužné parkovné.

V čem je problém? 🤷‍♀️🙈

Další odpovědi
Ametyst

Řidič si nejspíš nepřečetl Návod k použití parkoviště. Potom byl nemile překvapen dryjáčnickou cenou. Ve městě, kde stojí 1 hodina parkování 10 nebo 20 Kč, najednou vidí 100! Je to celé nešťastný případ.

elkon

Na to stačí říci jediné, je to blb.

aliendrone

Lidé se zhovadilému systému brání jak umí/dokážou. Z principu sice by se MĚL zaplatit ve slušné společnosti poplatek za užívání cizího majetku, jenže…

Podívej na situaci třeba v Praze. To se pořád mektá o záchytných parkovištích pro dojížďáky a jejich budování… BLÁ BLÁ BLÁ.
Bohužel na to NEJSOU peníze. Proč? Protože je LEPŠÍ mít nedostatek (a to málo co je POŘÁDNĚ ZPOPLATNIT – důvod > protože místo není, tak plaťte – ROFL)!

Na „Opencard“ a jiné zlodějný si město miliardy najde (a další mnohem větší miliardy prodělá!!), ale co už, hlavně že exprimátor Pavlík Bémů do konce života může lézt po Himalájích, válet se na Tahiti a nehnout prstem. To je prostě havloidní dem(ent)okracie, jinak to ani v ní NEJDE! Chápeš?

Jinak v Praze s touto módou (závory) přišli už dávno. Akorát že řidiči (nemajíc kde zaparkovat a odmítajíc platit VYNUCENÉ horentní sumy) na to jdou jinak. To prostě přijdeš k té závoře, skrčís se a nabereš ji pod rameno. Pak se zvedneš a RUP! Mechanismus závory je stržený (závora se už sama nezvedne), oprava minimálně desítky tisíc. O řevu „legálně parkujících“, kteří se nemohou dostat z parkoviště nemluvě. Když to udělá jen 10 řidičů párkrát měsíčne, tak už se to promítne v platební bilanci nákupáku. Tudíž ČASTO vidíš závory trvale zvednutě a zelené světlo – lepší, než si to nechat rozmlátit.

Takže i když není správné řidičovo jednání, tak tam vidím VELKÉ polehčující okolnosti. Jistěže Lidl má právo požadovat úhradu za užívání jeho parkoviště, nemůže za to, že jinde NENÍ parkovací místo. To ale za to nemůže ani ten řidič. MŮŽE ZA TO ZHOVADILÁ DEM(NET)OKRACIE, která to umožnila a její obhájci, přisluhovači a poskoci, kteří to vlastní činností způsobili. NJN, co čekat, když „pravda a láska zvítězila“, CHROCHTY CHROCHT! 😕

Mravenec

Kdyby byl jen trochu chytrý, věděl by, že se stačí nalepit na auto před ním a díky senzoru závora zůstane otevřená, se zeleným světlem na semaforu. Nikdo by si ničeho nevšiml. Takto ze sebe jen udělal ještě většího blbečka.

cappuccino

Promin, ale mne 90minut parkovani zadarmo pripada dobre vymyslene.
Ta stovka je pro ty koumaky, co tam nechavaji auta pres cely den nebo i noc.
Prave kvuli takovym tam jsou ty zavory a musi se platit.
Udivuje me, ze ty, jinak takovy bojovnik za spravedlnost, bys mu dal medaili!!
To tak jedine za buranstvi a za blbost!!

Drap

Neměl to v hlavě v pořádku. Choval se stejně jako naše vláda. Zákon, nezákon uděláme si to podle sebe.

aevul

Mladý řidič + staré BMW = kombinace k smíchu a pláči zároveň.

Filip84

Ametyst: A co je na tom nešťastného?

Jestliže ve městě stojí běžně hodina parkování Kč 10.00 – Kč 20.00 a Lidl jí nasadí na Kč 100.00, dává tím případnému zájemci o pronájem parkovacího místa, velmi jemně, najevo, že o poskytování parkovacích služeb nestojí, ne? 🤷‍♀️ Bože! 🤦‍♀️🙄

Není úplně neobvyklé, že na parkovišti před obchodem stojí auto rok. Nebo dva. Už také stromky kolem něho rostou, ty gumy, ty už mají Luftu, jak rychlosti v cikánském kolotoči a zpoza stěračů už, taky, pomalu roste vegetace. To je extrém, a stejně to trvá měsíce, než se to auto odstraní, a to ještě na náklad řetězce, kterému parkoviště patří!

V běžném případě ani není jak to udělat; vezmi příklad: já budu mít vedoucího dne. Budu vědět, že ti lidé tam stojí a jsou v práci. Co mám jako dělat? Mám si s nimi jít povídat? K čemu, v lepším případě mne slušně pošlou do prdele, velice dobře ví, že nemám šanci s tím moc udělat.

Mám zavolat MěStaPo? Že tam máme ceduli, že parkování je pro zákazníky a omezeno na 90 minut (to má u nás třeba Billa)? To je lex imperfecta, taková cedule, to by muselo být vyhrazené + časově omezené parkoviště, se značkou vyžadující parkovací hodiny, a to lajna zvlášť, že, nebo i každé jednotlivé parkovací místo. Jo, být to takhle, tak tam můžu poslat sekuriťáka, ať to realisuje, zavolá MěStaPo, no a co: oni dojedou, dají lístek, odjedou. 🤷‍♀️ Dopadne to stovkou pokuty na ouřadu jednou za měsíc, možná. To se jim vyplatí!

Ta závora, 60 – 120 minut zdarma, a každá další započatá hodina za Kč 12,535.00 (obrazně řečeno) je jediné řešení, protože jinak ty lidi nedonutíš nepoužívat parkoviště u obchodu k jinému účelu.

Ametyst

Filip84: Omyl, Lidl dostal pozemek za symbolickou 1 Kč. V dobách, kdy jsi ještě tahal kačera, a kdy si naivní Češi mysleli, že ze Západu přijdou investice, sem chtěli přitáhnout Velký Byznys. Tak se to povedlo: vláda domácímu podnikateli neodpustí ani kačku, ale těmhle nájezdníkům, kteří mají peněz jako želez, se podbízela. Pro upřesnění, byla to socanská vláda.

Filip84

Ametyst: Podívej se, já vím, za kolik koupil Lidl pozemek, na kterém stojí dneska jeho prodejna a parkoviště, u nás, na Heller přesně. Jo, jestli to někde dostal za korunu, já mu to přeju! 😎

Lidl je, široko daleko, nejlepší zaměstnavatel, co se týká hokynařiny. Jak co do mezd, tak co do toho, že těm svým zaměstnancům opravdu zaplatí každou odpracovanou minutu a každý Heller, nevyjebává s nimi, jedno s druhým. Jasně, všude jsou lidi, takže osobní zkušenost jednoho každého člověka může být rozličná, ale co jsem poznal zaměstnance a bývalé zaměstnance, co nadávali na Lidl, tak měli lachtaní nemoc, jo, „ručičky nebojte se, vy makat nebudete“.

Takže, jestli někde dostal parcelu za Kč 1.00, já mu to přeju! Mimochodem, Ausgerechnet tento přístup by byl částí řešení např. v ULDR, pokud by stát zasubvencoval pozemky primárně na nějaké fabryky (montovny, že – na rovinu – co s 🤪🤓), no a pak třeba i pro související služby. 🤷‍♀️

aevul

Můžeš dát nějaký odkaz, kde se dočtu o té ceně?