Anikitos

Co si myslíte o teorii, že člověk nepochází z planety Země?

Ta základní teorie tvrdí, že se veškerý život (všech živočichů) vyvinul na Zemi, jiná tvrdí že život ve formě bakterií sem přišel z vesmíru, ze kterého se později evolučně vyvíjely všechny druhy a poslední je, že všechny živočišné druhy pocházejí ze Země, tedy kromě člověka, který jako jediný pochází z úlomků nějaké jiné planety (naší domovské) či z nějakých meteoritů.

Tady jsou nějaké důvody, které by mohly nasvědčovat tomu, že člověk sám je původně mimozemšťan:

  1. Člověk se přespříliš liší od ostatních jiných druhů, které se na Zemi vyskytují.
  2. Nedokážeme se přizpůsobit zemskému klimatu – změně ročních období, a výkyvám teplot, potřebujeme být něčím ”vybaveni,” abychom přežili – např. nezmrzli v zimě (teple oblečení, domovy,…) + výkyvy nálad vpři změnách teplot…
  3. Vlastní Slunce nám škodí – úžehy/spálení, rakovina. Jsme jediným druhem, který se může na Slunci spálit (prý ještě kromě prasat).
  4. Tak trochu kašleme na evoluci, nepřizpůsobujeme se okolí, ale přizúpůsobujeme si okolí podle svého.
  5. Máme rozumové schopnosti
  6. Přelidnění – neříkám, že některé zvířata se někdy někde nepřemnoží, ale vždycky se to vzhledem k přirodě vždycky vyrovná, i bez ”pomoci” člověk. Lidé se tedy nevědomně chovají jako invazivní druh, jak je ostatně řečeno ve videu níže. :'D

https://globe24­.cz/technika/27187-lidstvo-nepochazi-ze-zeme-vedci-prisli-s-revolucni-teorii

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=_VQLlsxQe­FE

Je to sice jen konspirační teorie (jako skoro všechny ostatní teorie), ale bylo by zajímavé, kdyby sám člověk, který hledá život ve vesmíru sám pochazel z nějakého jiného místa než je Země. :)

Nejlepší odpověď
Edison

Je to nesmysl. Člověk se od ostatních druhů živočichů zase až tak moc neliší. To, estli se dokážeme, nebo nedokážeme přizpůsobit taky není pravda. Člověk za tu kratičkou existenci na Zemi se přizpůsobil všemu. A to, že k některým výkyvům používá „vnější prostředky“ je díky mozgu. Slunce nám škodí, protože s tím neumíme zacházet a to přes to, že máme mozeg. Čtvrtý bod je taky kvůli mozgu. Rozum začíná být spíše problém, než výhoda. Přelidnění je taky kvůli mozgu. Člověk dělá všechno proti přírodě, včetně rozmnožování, zdravotnictví, sociální péče…

Další odpovědi
Kepler

Ano, tato teorie je dost rozšířená a docela dobře může mít pravdu. Nejsou důkazy pro ani proti, fantazii se meze nekladou. Akorát nesouhlasím s tím, že se člověk od jiných tvorů nějak moc liší a byly doby, co se musel naučit přežít tak, že se přizpůsobil okolí. Stejně jako všechna ostatní zvířata. Co škodilo lidem, škodí i zvířatům. V neprospěch mimozemského původu člověka hovoří i to, že s většinou savců má společnou genetickou výbavu nejmíň z 90%.

orwell

Co já si myslím? To záleží na duševním stavu, ve kterém se právě nacházím. Někdy mně skutečně připadá, že pocházíme z jiné planety, někdy připouštím, že nás stvořil Bůh a nějak jsme se nepovedli a jindy, že jsme se vyvinuli z opice. Taky ještě někdy váhám mezi opicí a prasetem. Nezvratitelné důkazy pro některou z hypotéz nemám a myslet si můžu co chci. Přestal jsem se v tom tedy patlat a naučil se s touto nejistotou žít 🙂

Kepler

Jo, ještě mám jednu takovou oblíbenou teorii, která se dotýká vzniku života na Zemi a sice, že někdy ve starohorách přistál na Zemi vesmírný koráb praprapra…dědečka aliendrona. Na rozpálenou skálu vylil všechny své fermentované a smradlavé splašky a obsah pohrabáčem zamíchal ve směru hodinových ručiček. Od té doby jsou všechny šroubovice DNA pravotočivé. To mám od Stanislava Lema, chytrého člověka se smyslem pro humor.