Zločenková

Co se zimou v koupelně?

Zdravím,
bydlíme ve starším domě a ještě k tomu, je špatně zateplený. Největší problém máme v koupelně, kde je strašná zima i od podlahy, máme tam dlaždice, jedno střešní okno a celkem cca 20m2. Koupila jsem kobereček přes sprchu, abych po ní nešlapala na studenou zem, ale to pocitové teplo tam nenacházím. Máme tam jeden radiátor, ten žebřinový, ale ani na maximum to nevytopí, možná je už špatný, je ještě původní, takže teď přemýšlím co s tím. Co zvolit, aby to nebyli vyhozené peníze?

Koukám po téhle nabídce: http://www.koupelny-omnipuls.cz/6376-koupelnove-radiatory.html?ut­m_source=sc, mam tam i nějaký slevový kupon z minulé objednávky.

Moc vám děkuji za rady a tipy.

Nejlepší odpověď
Drap

Vyhlednutý radiátor s ventilátorem by částečně mohl pomoci. Zřejmě však všechny problémy neodstraní. Chtělo by to asi kompletní přestavbu koupelny, zateplení podlahy, popřípadě pod novou dlažbu vložit jednocestný topný kabel. Určitě by přispělo zateplení stěn a stropu.

Další odpovědi
zzzzz

Žebřinové netopí, já bych tam dala velký normální radiátor nejlépe trojitý. Já vím, že to nebude vypadat dobře, ale bude to funkční.
Doplňuji:
Do budoucna zvažte podlahové a pořádně zateplit, vyměnit okno, zateplit strop.

Emefej

Podlahové topení a je po starostech.

briketka10

v tak velké koupelně bych si
pořídila malou saunu, není
to drahá investice stačil by
mi pro ni malý koutek a pak
bych se osprchovala stud.
uděláte něco pro své zdraví..
http://infrasauny-a-sauny.heureka­.cz/marimex-picollo/
na dlažbu bych radila položit
měkké pěnové teplé PVC :)

odik

Žebříkový radiátor musí být dostatečně velký i výkonný a studené dlažby se tím stejně nikdy nezbavíte. Navíc koupelna o velikosti 20m2 je už fakt velká, takže kompletní rekonstrukce: použít klasický radiátor dostatečné velikosti + podlahové topení. A pokud budete chtít šetřit náklady za vytopení místnosti, tak zateplit a nové střešní okno.

Dávat na podlahy koberce a přídávat do místnosti nějaké další topení je sice levnější varianta, ale rozhodně to není kvalitní a dlouhodobé řešení.

klob1

Pokud bydlíte někde blízko Rychnov nad Kněžnou, Hradec Králové, tak je možnost nechat vyčistit radiátor, nemusí propouštět potřebné množství oběhu. Pokud chcete, je možné to zkontrolovat, vše proměřit a najít nejvhodnější řešení.Nebo nechat namontovat infrapanel,který bude přímo ohřívat Vaše tělo, ne jiné předměty. Dá se i nanést vhodná izolační vrstva v tekutém stavu. Záleží tedy jak dlouho máte ty dlaždice a jak si na nic zakládáte?Pak je řešení změnit podlahu.
Může to být i jen nevyvážený topný oběh.
Jsme schopni zajistit materiál o dost levněji ten samý, přímo od výrobce, co se týče radiátorů, vody topení, elektromateriálu a dalšího.
Tedy vyplatí se to lidem někde blíže, ne z daleka.
Prochází Vám paprsek světlo od slunce? Pak by bylo možné využívat ohřevu přes to okno, i když je zataženo. Je folie, která se natáhne na sklo a ono se to dokáže naakumulovat a pak to filtruje ze záření v teplý paprsek. Jen pak v létě je příšerné horko, v zimě je akorát.

cukrar

Paní Zločenková, nejde poradit správně, páč je málo informací.
Střešní okno, to znamená že se jedná o podkroví? Pod podlahou je vytápěný prostor? Na kolik je ohřívána voda do topení? Jak velký je radiátor. jak velkou teplotu máte v místnosti, na podlaze, uprostřed a u stropu?
Musíte doplnit info, nebo nechat poradce hádat z křištálové koule.
Klidně můžeme probrat situaci on line.