Paetur

Co se zakaleným bílým vínem?

Mám doma bílé víno, ale je lehce zakalené. Je to svatomartinské víno 2013. Také jsem si všiml, že na vínech nikdy není trvanlivost. Dá se nějak odkalit, nebo je normální ho takto vypít?

Nejlepší odpověď
dubraro

Příčin zákalu vína je celá řada. Nezbývá než otevřít a ochutnat.
Svatomartinská vína zpravidla nejsou vhodná k archivaci, mají se vypít hned.

Další odpovědi
Lamalam

To se ani nedivím. Svatomartinské 2013 už mělo být dávno prolito hrdlem.

orestez

Podobné víno jsem dostal dárkem. Po nějaké době bylo rmutné. Tak jsem potěšil potkany a krysy. Příště neodkalovat, ale nalít manželce do vany aby měla krásnou pleť.

hapiky

Bezdomovci jej budou považovat za lahůdku.