tencosepta

Co se vám hnusí víc? Anorexie nebo obezita?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Mirdas

Anorexie

Nemohu říci že by se mne kdokoliv hnusil podle toho jak vypadá, navíc zda nevím čím je to vše způsobeno ( nemoc ).
Ovšem v samotné podstatě mám méně pochopení pro anorexii.

Další odpovědi
Andělé

Anorexie

Špatně zvolená anketa,chybí jiná odpověď. Nehnusí se mi ani jedno a tak mi nezbývá než něco zaškrtnout,abych mohla odpovědět.

Badisko,nemáte zcela pravdu. Ne každý si za anorexii může sám. Anorexie je duševní onemocnění. Dělí se na :
biologická- genetická
psychologická- nízké sebevědomí,emoční labilita
sociálně-kulturní- média masírují vyhublými modelkami

Jak málo stačí teenagerovi snížit sebevědomí a zasít semínko k zadělání psychických problémů. O anorexii jsem si hodně přečetla. Neřekl byste,jak málo stačí,např. dospívající dceři řekl otec,že nějak tloustne (přitom se jí jen zaoblovaly ženské tvary). Dcera od té chvíli začala trpět nízkým sebevědomím a nastartovala honbu za vyhublostí. Otec si přitom vůbec neuvědomil,co tím způsobil,špatně zvolil slova. Kdyby řekl,z tebe se stává žena a ne ty nějak tloustneš.....stačí špatně zvolené slovo a problém je na světě.
A přitom to neznamená,že se musí okolo mladých po špičkách,ale skutečně slova dokáží ublížit hodně do hloubky a teenagerům ani nemluvě.

Emoční labilita a nízké sebevědomí je nejčastější krok k anorexii. Je to duševní onemocnění,za které si většina mladých nemůže.

Nehnusí se mi ani jedno,ale extrémně silných a vyhublých lidí je mi líto. Jsou to psychicky nemocní lidé,kteří potřebují pomoc jako s každou jinou nemocí.

Doporučuji si před podáním takovéto otázky nejprve o těchto nemocích vše prostudovat. Pak tato otázka bude zcela bezvýznamná.

Doplňuji:
Zapomněla jsem uvést zdroj:
http://nemoci­.vitalion.cz/a­norexie/

badisko

Anorexie

Chybi ti jina odpoved …za obezitu si clovek nemusi sam ..nemusi se prejidat atd …proste to ma nastaveno v genech …pokud je ale nekdo kdo nekontrolovatelne zere a tim tloustne tak toto je spatne
Nicmene za Anorexii si clovek muze sam…takze me ja ja jsem pro anorexii i obezitu v urcitych pripadech …

anonym

Obezita

Doplňuji:
Anorektičky se mi taky hnusí,v anketě jsem ale hlasoval pro ty tlustší,ale asi anorektičky k tomu vedl nějaký důvod,než se z nich staly.Myslím,že ve většině případů si za obezitu mohou lidé sami svým stylem života.Jsou vyjímky,jelikož někteří lidé ztloustnou při své chorobě nemoci…po práškách.
Obecně …mám raději šťíhlejší lidi než obtloustlé.
Obojí je ale dilema ,někdo se stydí,že je hubený,jiný zas ,že je tlustý

anonym

Anorexie

marijakes

Anorexie

anonym

Anorexie

Hlada

Anorexie

Mně je nepříjemný i pohled na hubenost, se kterou se některé ženy na ulici s gustem chlubí. Vyvolává ve mně stejný pocit, jako pohled na fotky z koncentráku. Obezita mi nevadí.

Nevíteto?

Anorexie

Ale oboje je špatný a ohrožuje to zdraví, někdy i život ☹

Ozzy21

Anorexie

Lorelai

Obezita

Doplňuji:
Tak záleží jak hodně je daný člověk hubený nebo tlustý, když má někdo třeba 10–20 kilo nadváhy, tak to mi nevadí, ale když už je to s prominutím valící se koule, tak to už mi je nepříjemný na pohled. Samozřejmé lidé vyhublí na kost taky nejsou atraktivní, ale víc mi vadí hodně obézní lidé.

STUDENTKAEVA

Anorexie

Doplňuji:
rozhodně Anorexie dle mého je i více nebezpečná.

da ny

Anorexie

Pepa25

Anorexie

Andělé

To co jsem popsala o otci s dcerou se netýká mé vlastní dcery,příběh jsem četla na netu a spoustu jim podobných a uvědomila jsem si,že i já sama jsem o anorexii měla jiné představy.
Nehnusme si a nesuďme něco,o čem vlastně nic nevíme a hl.jsme tím sami neprošli.

„Nikdy nesuď někoho, v jehož mokasínech jsi neušel ani jednu míli.“