Rosie5

Jaké jsou příznaky anorexie?

Dobrý večer,
Mám kamarádku…poslední dobou si všímám jistých věcí. Stěžuje si jak je tlustá a přitom má hubenou postavu. Moc nepije. A možná skoro ani nejí. Neviděla jsem ji ještě ve škole svačit. A navíc si ze dne na den odhlásila obědy ze šk jídelny. Prý si radši doma namaže chleba s máslem. A přitom celé ty roky jedla v jídelně s námi a vaří tam dobře. Když šla s námi do města 2× za sebou omdlela. V nemocnici jí řekli jen dehydratace. Ale my se o ni bojíme..může na to hodně doplatit…co myslíte vy?

Odpovědi
Agneta

No prosímtě – to je jasná věc…Zajdi s ní k lékaři, jen tak na prohlídku, když už tak často omdlévá, a poraď se s ním, co teď dělat. Musí jí být zajištěn termín na terapii, a to co nejrychleji.

kapka

http://www.ana­bell.cz/ na tomhle odkazu se dozvis vic, treba i jak je mozno kamaradce pomoci. Napis jim na netu nebo zavolej.
Zkus kontaktovat rodice kamaradky, treba vubec nevedi, ze si odhlasila obedy. Hodne stesti.

Luxx

moje spolužačka, se kterou jsem seděla na střední v lavici, taky skoro nejedla, navíc je vegetariánka, je vychrtlá a jednoho dne zkolabovala a musela pro ni přijet sanitka… pak z ní vypadlo, že je anorektička a že to o sobě ví a kdesi cosi.. a taky někdy šidila školní obědy

takže bych to být tebou moc nepodceňovala…

Michálek1245

Hodně těžké téma. Jako fakt těžké téma. Ty příznaky jsou fakt hodně plíživé. Dost se o tom píše třeba tady. A mělo by se podle mě častěji říkat, že to není jenom problematika žen, ale trpí tím i dost mužů. Tam je to dost často ještě spojeno s bigorexií a dalšími poruchami potravy.