Avatar uživatele
Rosie5

Jaké jsou příznaky anorexie?

Dobrý večer,
Mám kamarádku…poslední dobou si všímám jistých věcí. Stěžuje si jak je tlustá a přitom má hubenou postavu. Moc nepije. A možná skoro ani nejí. Neviděla jsem ji ještě ve škole svačit. A navíc si ze dne na den odhlásila obědy ze šk jídelny. Prý si radši doma namaže chleba s máslem. A přitom celé ty roky jedla v jídelně s námi a vaří tam dobře. Když šla s námi do města 2× za sebou omdlela. V nemocnici jí řekli jen dehydratace. Ale my se o ni bojíme..může na to hodně doplatit…co myslíte vy?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kapka před 3156 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Agneta

No prosímtě – to je jasná věc…Zajdi s ní k lékaři, jen tak na prohlídku, když už tak často omdlévá, a poraď se s ním, co teď dělat. Musí jí být zajištěn termín na terapii, a to co nejrychleji.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kapka

http://www.ana­bell.cz/ na tomhle odkazu se dozvis vic, treba i jak je mozno kamaradce pomoci. Napis jim na netu nebo zavolej.
Zkus kontaktovat rodice kamaradky, treba vubec nevedi, ze si odhlasila obedy. Hodne stesti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luxx

moje spolužačka, se kterou jsem seděla na střední v lavici, taky skoro nejedla, navíc je vegetariánka, je vychrtlá a jednoho dne zkolabovala a musela pro ni přijet sanitka… pak z ní vypadlo, že je anorektička a že to o sobě ví a kdesi cosi.. a taky někdy šidila školní obědy

takže bych to být tebou moc nepodceňovala…

Upravil/a: Luxx

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Hodně těžké téma. Jako fakt těžké téma. Ty příznaky jsou fakt hodně plíživé. Dost se o tom píše třeba tady. A mělo by se podle mě častěji říkat, že to není jenom problematika žen, ale trpí tím i dost mužů. Tam je to dost často ještě spojeno s bigorexií a dalšími poruchami potravy.

Nový příspěvek