PořádSmutná

Co se učí v prvním ročníku gymnázia?

Víte někdo, co se učí v jednotlivých předmětech v prvním ročníku čtyřletého gymnázia? Je vhodné si něco zopakovat před nástupem na střední školu a co? Předem moc děkuji za každou odpověďˇ. 🙂

Odpovědi
Drap

Samozřejmě. Nelze tady vyjmenovat vše, co by bylo dobré si zopakovat. Studium navazuje na ZŠ. Můžeš si tedy zopakovat látku všech předmětů na ZŠ. Určitě to bude přínosné.

Cenobita

Je to zcela nová látka, která na ZŠ nebyla, někdy se také opakuje, ale spíš se všechno bude učit pěkně od začátku. Opakovat si můžeš, ale střední školy mají svoje osnovy a jedou si podle svého řádu.

mercia1

Doporučuju podívat se na vzdělávací program dané školy. Tam se to dozvíš. Měl by rozhodně být někde na jejich stránkách.

xxx3

v některých předmětech se navazuje na to, co se učilo na ZŠ (např. v matematice) a v jiných předmětech se zase prohlubuje to, co už jste brali na ZŠ pouze povrchně (např. dějepis).