Co se stane zkřížením dvou různých druhů zvířat?

Co se stane když má třeba člověk styk s nějakým zvířetem? Nebo třeba zvíře s nějakým jiným zvířetem? Může vzniknout nějaký mutant?

Jeden spolužák se na to ptal učitelky, když jsme probírali něco okolo této problematiky, učitelka mu řekla něco ve smyslu „Nemusíš tu sedět jestli tě to nebaví.“ a neodpověděla. Zdá se mi, že je to možná trochu tabu nebo tak. Doufám, že mi zde někdo inteligentně odpoví.

Nejlepší odpověď
repetelka

Zoofilie u nás trestná není (bohužel), ale v některých případech se dá považovat za týrání zvířat nebo porušení jiného zákonu.http://bu­siness.center­.cz/business/pra­vo/zakony/tres­tni-zakonik/cast2h3­.aspx

Z pohlavního styku se zvířetem k oplodnění nedojde. K oplodnění člověka s lidoopem dojít může, ale bude to zase „jen“ lidoop.
Vzniklý tvor ze spojení člověka a zvířete by se nazýval chiméra, zatím se jedná o utopii, už to slovo „chiméra“ hodně napoví.
Mezidruhové křížení je poměrně běžné, zvláště v zajetí nebo v domácím chovu.
Ne vždy musí být tito vzniklý kříženci neplodní (u kočkovitých šelem je známý chov kdy lev x tygr a jejich potomci se dále křížili s kříženci jaguára s levhartem ap.)
V domácích podmínkách může dojít i ke křížení berana ovce s kozou atd.
http://21stole­ti.cz/2004/10/­20/kdyz-se-zvirata-spusti/

Další odpovědi
anonym

Křížením samice osla domácího se samcem koně domácího vznikne mezek a křížením samce osla se samicí koně vznikne mula. A člověk, který má styk se zvířetem je zoofil a je to trestné.

Luxx

kůň a osel se můžou křížit, protože jsou si geneticky příbuzní… vzniklý hybrid (čili kříženec) je ale neplodný.. ale třeba pes s kočkou si příbuzní geneticky nejsou, takže při pokusu o křížení se nestane nic… prostě to nebude fungovat..

to by to na tom světě teda vypadalo, kdyby si to geny takhle dobře neošéfovaly :)

quentos

Patří se ještě doplnit, že na světě skutečně žijí kříženci člověka s jinými živočišnými druhy (např. s opicí – v angl. mají pro křížence člověka se šimpanzem dokonce název, říkají mu humanzee /ze slov human a chimpanzee/). Mula a mezek jsou neplodní, netuším ale, jestli to platí obecně pro všechny mezidruhové křížence.

bolak

Tak příjemný je to určitě stejně, ale lidi se pak na tebe budou divně dívat. Jestli vznikne něco neobvyklého, to se tak úplně přesně neví, ale pokud někdy potkáš ovci jak počítá kvadratický rovnice, tak pravděpodobně nebyla počata přirozeným způsobem ovce-ovce.

Co se týče toho spolužáka, tak učitelky jsou an tohle tak trochu háklivý, možná neznala odpověď a tak ho odbyla, a nebo možná si myslela že si z ní dělá legraci, a nedokázala přijmout tu skutečnost, že takové věci prostě lidi zajímají.

anonym

Je to zoofil!!Jiné druhy zvířat se mezi sebou nekříží,jen ty dosti vzájemně příbuzné.