Kelt

Co se stane s SMS, když číslo není v užívání?

Napadla mne taková věc. Pošlu SMS, ale spletu číslo. Náhodou si někdo koupí třeba druhý den kartu právě s tímto číslem a dá si ji do mobilu. Bude tam ta moje SMS? Možné jsou obě odpovědi, technicky ale v reálu asi platí jen jedna. Já to nevím. Tak díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
briketka10

To nevím.
Mám starý mobil LG bez SIM dá se spustit používám
ho, jako budík i Mp3. Visí na něm stále 4 nepřečtené
SMS zprávy nepřečtené. Pěkně dlouho, protože v něm
chybí SIMka je již dlouho nepoužívaný, ale nová SMS
znovu nedávno dorazila. Nevím, jestli se někdo spletl.

Další odpovědi
gecco

Životnost SMS je max. 72 hodin (záleží i na nastavení telefonu a podpoře operátora) – takže není-li dané číslo dostupné (není aktivní – existující anebo ´na signále´), snaží se systém periodicky (perioda dle nastavení sítě operátorem) SMS doručit – jestliže se číslo v systému (u tohoto či jiného operátora) během ´života´ zprávy zaktivuje, je zpráva doručena.
V opačném případě SMS umře nedoručena.
😉

JájsemRaibek

Jen doplním gecca. Zpráva se sice odešle, ale systém ji nepošle dál, protože v tu chvíli není číslo aktivní a pro systém neexistuje. Takže následné posílání nejde.
Druhý den zakoupená simka tudíž bude i nadále prázdná bez tvé SMS zprávy.