Complex

Co se stane pokud se dá omylem CD či DVD do mechaniky obráceně?

Nic? Nebo se něco poškodí?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nic s nepoškodí, disk je snímán bezkontaktně laserovým paprskem. Snímač disku jej nepřečte.

Další odpovědi
Edison

Nic. Moná se roztočí. Jinak to hodí normálně chybu, chybu dat, nebo tak něco.

Alesh

Jo, můžu potvrdit. Jednu dobu jsem měl nějaká noname CD bez potisku a tos měl problém zjistit, co je ta správná strana. Občas to tam dal člověk obráceně, nic to nedělalo, resp. to vyhodilo error že tam není disk nebo, že je nečitelný, to už si nepamatuju, každopádně, když jsem to Cd otočil, tak to pak jelo normálně.

led

Roztočí sa, ale nič nebude dávať, bude vykazovať chybu