Altair-AC

Co se stane, když bude mít člověk hodně chromozomů?

A jak toho lze docílit? A co přesně je ten chromozom?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Každý člověk má 23 párů chromozomů. Jiná hodnota není možná. Chromozom je nositel dědičného záznamu genetické informace.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Upravím perfektní odpověď Lamalam. Pokud by člověk měl více chromozomů, je toto sice možné, ale již by se nejednalo o člověka, ale o jiného tvora.

Dochy

Doplním Lamalam a Raibecka:
Pokud by byl v chromozomech nějakej podobnej bordel (stačí i podstatně menší chyby), s velkou pravděpodobností dojde k potratu, ten zbytek se narodí mrtvý. Pravděpodobnost náhodného vzniku životaschopného superčlověka je prakticky nulová.