eRko007

Co se stalo s mojí konvicí?

Chtěl jsem zbavit konvici vodního kamene, ale nalitý ocet bez vody, pouze ocet, jsem dlouho nevylili ( den a půl asi.) A teď, když si do ní naleji vodu, jsou v té vodě taková masná oka a to, i když to vypláchnu. Chtěl jsem vodu i zkusit vařit, ale dělá to jiné zvuky, než když klasicky vaříte vodu. Co se stalo?

Odpovědi
Ametyst

Mně to připadá, že došlo k záměně lahve s octem a lahve s olejem. Občas se mi to v kuchyni stane, a vím, jak je to snadné. Je lepší ocet v konvici uvařit a ještě teplý potom vylít. Účinek studeného a horkého octa je nesrovnatelný.

Filip84

Opravdu jsi do ní, asi, nalil něco jiného, než ocet.

Zkus jí pořádně odmastit, kdyby nestačil normální detergent („jar“), použij zelený Cillit Bang.

Drap

Zřejmě se díky kyselině začala uvolňovat povrchová vrstva materiálu konvice.

Čecho_slovák

Návod na čištění rychlovarné konvice jedlou sodou
Jednu lžičku jedlé sody rozpustíte ve 2 – 3 lžících vody.
Směs vlijete na dno konvice a necháte působit ideálně přes noc.
Dolijete do konvice vodu, stačí minimální doporučené množství a svaříte.
Mechanicky houbičkou odstraníte zbytky vodního kamene.

Zdroj: internet

eRko007

Drap
Zřejmě se díky kyselině začala uvolňovat povrchová vrstva materiálu konvice.

A co s tím tedy mohu dělat v tomto případě? Sehnat novou? nebo nějaka jiná rada?

Filip84

Ano, protože v takovém případě bude hygienicky závadná. Zkus to odmastit, nepomůže, vyhoď do elektroodpadu. Jednoduché.