Co se rozumí nadhledem

Co se rozumí tím, že se něco má brát s nadhledem?

Nejlepší odpověď
Lencis

Nadhled je pohled shora dolů, tedy pohled na objekt z výšky. Slovo se používá v přeneseném významu, kdy vyjadřuje pohled nebo názor člověka na nějakou skutečnost, který je „nad věcí“.

Tedy dívá se na věc s o odstupem, nebo pohledem nezůčastněné osoby nebo zkrátka věc nebere tak vážně.

„Ber to s nadhledem“ tedy může přeneseně znamenat „neber to tak vážně, jsou horší věci.“

Další odpovědi
Dandi

Objektviní pohled na věc.

alenka901

Slovo se používá velmi často i v přeneseném významu, kdy vyjadřuje pohled nebo názor člověka na nějakou skutečnost, který je „nad věcí“ (většinou pouze myšleně)