syrecek17

Co se může stát psovi, když sežere granule proti slimákům?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Rychlá pomoc doma – peroxid vodíku

„Pokud pejska člověk neuhlídá a všimne si, že žere nějaké granule (případně vosku podobnou kostičku) barvy fialové, modré, modrozelené, ale i narůžovělé zrní (což je zase jiný jed – jed na krysy), tak by měl mít doma běžný 3,5procentní peroxid vodíku, který se kupuje v lékárně, a dát ho pejskovi do pusy. Tu dávku bych odhadla asi na polévkovou lžíci na 10 kilo hmotnosti zvířete. Pokud to do pěti deseti minut nepomůže, klidně to zopakujeme, dáme mu dvě, aby se prostě vyzvracel. V případě, že si majitel není jistý, kontaktovat veterinární pracoviště,“ radí Skálová.

Zdroj: https://www.li­dovky.cz/jed-proti-slimakum-neni-neskodny-umiraji-po-nem-i-psi-pcx-/zpravy-domov.aspx?c=A140913­_113406_ln_do­mov_sho

Další odpovědi
Drap

Záleží na druhu granulí, ale nemělo by se mu stát nic. Možná by nebylo od věci vyvolat u psa zvracení.