ZIU 682

Co se děje se zadrženými demonstranty?

Je pravda, že zadržené demonstranty už nikdy nikdo neviděl, prostě zmizeli?

Nejlepší odpověď
independent

Myslíš v Rusku nebo u nás? VRusku snad je nikdo už potom neviděl, u v ČR to s nima sepíšou a hned je pustí

Další odpovědi
xxx3

Jak kde. U nás zatím můžou dostat nafackováno.

dubraro

Není demonstrant jako demonstrant.
Někdy jsou mezi nimi nastrčení provokatéři, kteří mají vyvolat nějakou nekalou činnost a tím dát policii záminku k zásahu. Tito provokatéři jsou pak jakoby zatčeni, ve skutečnosti jen odvezeni do bezpečí. A pochopitelně je už nikdo neuvidí – v takové podobě v jaké byli na demonstraci.

Smlouvyzdarm

Tak pokud se budeme bavit o našich demonstrantech a součastnosti, tak nemohu souhlasit s tím, že by se někdo zadržený ztratil. Nemohu souhlasit ani s konspirativní terorií, kterou uvádí dubraro. Pokud tam je nějaký provokatér, tak nejčastěji patří k novinářům, kteří potřebují vyprovokovat policii, aby mohli natočit reportáž plnou násilí a krve. Prostě to co chtějí lidé vidět. Dalo by se také napsat – prostě to co je potřeba pro odvedení pozornosti široké veřejnosti od skutečných problémů. To je však stejně zavádějící, protože to by mohla udělat třetí strana, ale novináři? Ti to dělají spíše pro to, aby měla jejich reportáž sledovanost a ne, aby se lidé přestali ptát třebana na OKD.