Pavel950710

Co s modrým palcem?

Zdravím, chodím hrát rekreačně fotbal a už několikátý rok mi vždycky postupně zmodrají a následně upadnou nehty na palcích. Kopačky mám své velikosti, necítím v nich nohu nějakou stísněnou, spíš si někdy všimnu, že při změně směru jakoby palec narazí zevnitř a od toho asi vznikají tyto problémy. Při normálním běhu v běž. botách se mi to nestává. Máte s tím někdo zkušenosti? Díky

Odpovědi
Alesh

Mám to samé z nohejbalu, akorát mi nehty neslézají, ale pak skoro rok mi ty zčernalé nebo zmodralé nehty odrůstají. Je to podle mě způsobeno několika faktory.

  1. netrénovanost – většinou se mi to vytvoří po zimní pauze hned při prvním hraní.
  2. nevhodná obuv – vyměnil jsem Botas za Adidas, navíc větší velikosti a je to určitě lepší. Vloni, kdy jsem ještě hrál v těch Botasech, jsem to měl na obou palcích. Letos jsem si to vyrobil už jen na pravým.
  3. věk – když jsem byl mladej, tak jsem na to netrpěl nebo fakt jen zcela výjimečně jsem si ten nehet ukopl.

Zkus si ty palce zalepovat, případně si nad ně dej do ponožky malý kousek molitanu. A to aspoň alespoň po dobu, kdy jdeš hrát po delší pauze a než je trochu okopeš, tak jim odlehčit. Případně zkus pořídit jiné kopačky.