zjentek

Co říkáte na tento způsob života? Je záviděníhodný?

Chodit den co den tvrdě pracovat za účelem vydělávat penízky (co se dělá není nijak podstatné), poté ležet v polosedě na pohovce u Netflixu. To je vše (krom dovolené v letním měsíci). Sem tam se něco stane, na př. probleskne myšlenka, případně proběhne dialog více osob, věci tak zapadají, dávají pocity smyslu a řádu (něco se kazí opravíme to, to už není hezké opravíme to).

Nejlepší odpověď
aevul

Záleží na úhlu pohledu, resp. na osobě, které se týká. Takže zatímco např. „dobrovolný poustevník“ by nezáviděl, člověk trvale upoutaný na lůžko by závidět mohl.

Další odpovědi
elkon

To může leda tak pako, bez jiných zájmů.

Disraeli

Částečně, ale spíše ne, než ano.

1. Tvrdě pracovat je ušlechtilá věc, třeba nějaké poctivé řemeslo a umělecká práce, obzvlášť když toho člověka baví a naplňuje, tak je to dobře. Každopádně by to muselo být takhle (aby to člověka bavilo a viděl v tom smysl) a aby to dělal rutinně po desítky let jen za účelem vydělání trochy peněz… protože většina lidí dělá nějakou práci jen a jenom pro peníze a to ještě za průměrné ohodnocení. Není taky vyjímkou, že tu práci lidi nenavidí. Takže ne, v tomto případě (a že jich není málo) to není záviděníhodné, spíš smutné. Tráví čas prací, kterou nenávidí nebo přinejmenším nemají rádi a volný čas prostě jen ZABÍJEJÍ a to docela nebezpečnou NEčinností. To je život, to je smysl…? :P
Častou chybou lidí je, že se příliš omezují, nechtějí něco víc (repsektive chtějí, ale nic pro to nedělají a nesnaží se), nedělají, co je naplňuje a co je správné. Problém je, že nuceně pracují pro peníze – protože ani nevidí jiné východisko – namísto, aby peníze pracovaly pro ně… nerozumí jim, nejsou pro ně nástroj, neumí jich užívat.

2. Trávení volného času u TV, seriálů, na gauči… nic odpornějšího si asi neumím představit. „Tvrdě pracující“ člověk takhle často tráví svůj volný čas, jeho „zasloužilý odpočinek“ (jak to sám bere). Jeho volný čas je jeho život… kvůli tomuhle tak tvrdě pracuje pro peníze, aby mohl většinu času trávit na pohovce před televizí a cpát se brambůrkami? Namísto, aby se rozvíjel, učil se, dělal něco hodnotného, trávil čas nějak smysluplně, dělal co ho baví (skutečně naplňuje a někam posouvá) tak bude lenošit, nicnedělat, žít nezdravě, před televizí a tímhle se ničit (fyzicky, mentálně i společensky). Děkuji, ale ne, tohle není žádná idylka ani „zasloužilý oddech“, to jsou zlozvyky, nezdavé návyky, zahálka a špatný životní styl. To je peklo – samostatně zapříčiněné.
Kdo odpočívá a relaxuje jen u televize (obměň za PC a podobně), tak NEUMÍ odpočívat, vážit si času a dělat něco významného. Tato komfortní/pohodlná zóna je pro člověka smrt, takový člověk ani nežije, jen přežívá. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Komfortn%C3%AD_z%C­3%B3na
Tohle není věc názoru ani tak úplně priorit. Zdraví lidé (fyzicky, psychicky) takto čas netráví, rozhodně ne většinu, ani si tak nepředstavují něco záviděníhodného (žije tak většina lidí – není to těžké, přesně naopak – a už vůbec se na tom nedá nic závidět). Psycholog by ti řekl, že časté sledování televize (nebo čas na PC, na soc. sítích a podobně) je následkem osamění, úzkosti, stresu, deprese i nešťastného života… člověk nahrazuje svůj život (namísto aby jej žil) nějakým smyšleným, nefunkční náhražkou – tj seriály (podle různých žánrů). Člověk je tvor společenský a pokud se mu společnosti nedostvává nebo nedělá něco hodnotného, tak takhle často tráví čas – TV mu nahrazuje společnost. I když si myslí, že je rád sám nebo že mu to takhle vyhovuje, podvědomě je smutný a proto tráví tolik času na Netflixu u zajímavých seriálů a filmů… potřebuje tímhle zaměstnat svou mysl i svůj život/čas.

Záviděníhodný život je takový, kdy člověk žije podle sebe, plní si sny, cíle, zároveň se všestraně učí a rozvíjí, je iniciativní, svobodný, zdavý, ctnostný, más čas, se kterým umí nakládat, dělá, co ho baví, poznává nové věci, prospívá společnosti i blízkým, baví se (zdravou zábavou, která se na něm negativně nepodepisuje),… cestuje, kreslí, sportuje, vydělává, tráví čas s lidmi, které má rád – přátelé, rodina (nejlépe takovými, co tráví čas podobně a společně se zlepšují a podporují), učí se jazyk, hrát na hud. nástroj, či si osvojuje jinou dovenost, zkouší nějaké práce, řemesla, vydělává, rozvíjí schopnosti a mysl, píše, čte, či dělá milion dalších podobných věcí. Hlavně nesedí doma na gauči a nečučí na televizi. To není ani stagnace, to je stále se stupňující úpadek.

VaclavZeman

To ja tvrde pracuji az do triadvacate hodiny vecerni, kdy navic pomerne za nizky peniz nabizim, prevazne ukrajinskym detem, uceni a posun v uceni, kdy s moji pomoci zvladnou prijimaci zkousky. Pravda, i kdyz je to za nizky peniz, tak vzhledem k tomu, ze jim vyzeru celou lednicku (a dokonce uz dvakrat meli dve ruzne rodiny po mem naletu zacpane zachody), tak se jim to trochu timto zpusobem prodrazi, ale to uz neni muj problem. Po triadvacate prijdu domu a existuji pouze tri scenare: bud si jdu lehnout (ale vzdy se nekolikrat v noci probudim, at uz kvuli jidlu anebo moceni), najist se anebo si obcas pustim nejaky dokument o nacismu, kdyz mam cas. Tezko rict, zda je to podle vas ztraceni casu. I spanek je podle A. Schwarzeneggera ztrata casu, radi, abychom spali „rychleji“. Vite, co? Co na tom, jakej je plan, kolik let jeste tu mam, jsem vecnej optimista, jak zpiva pan D. Landa. Dekuju.

Rocker

A to nemáš žádné koníčky?

marci1

Tento způsob „přežívání“ je odsouzení hodný. ☹
Jsem zastánkyně názoru, že člověk se má snažit užívat všeho, co se mu během života naskytne, a že peněz není nikdy škoda, pokud je utrácí za zábavu. 🙂

zjentek

…Ty stromy už nejsou hezké uřežeme je.

Disraeli

Radši di sázet stromy… ty jelito ;)
Obzvlášť, když tě to trápí a vidíš v tom smyslu. Kolik už těch stromů jsi zasadil?
https://www.no­vinky.cz/clanek/kok­tejl-muz-ktery-sazel-stromy-senior-v-gobi-vytvoril-behem-dvaceti-let-zelenou-oazu-40412241#dop_­ab_variant=0&dop_sou­rce_zone_name=no­vinky.sznhp.box&sou­rce=hp&seq_no=5&ut­m_campaign=&ut­m_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz

zjentek

Nemusíš je nutně sázet. Stačí, když se výrazně „zasadíš“ o to, aby se přestaly kácet. Takový strom ti poroste dlouho. Stávající devastaci tohle nepomůže, to ti nikdo nepoví 🤷‍♂️

Vyhubení lidstva lidstvem však řeší všechny tyto a podobné problémy. To ti nikdo nepoví 😉