Historie úprav

Avatar uživatele

Odpověděl/a – 21.říjen 16:28

Částečně, ale spíše ne, než ano.

1. Tvrdě pracovat je ušlechtilá věc, třeba nějaké poctivé řemeslo a umělecká práce, obzvlášť když toho člověka baví a naplňuje, tak je to dobře. Každopádně by to muselo být takhle (aby to člověka bavilo a viděl v tom smysl) a aby to dělal rutinně po desítky let jen za účelem vydělání trochy peněz… protože většina lidí dělá nějakou práci jen a jenom pro peníze a to ještě za průměrné ohodnocení. Není taky vyjímkou, že tu práci lidi nenavidí. Takže ne, v tomto případě (a že jich není málo) to není záviděníhodné, spíš smutné.
Častou chybou lidí je, že se příliš omezují, nechtějí něco víc (repsektive chtějí, ale nic pro to nedělají a nesnaží se). Problém je, že nuceně pracují pro peníze – protože ani nevidí jiné východisko – namísto, aby peníze pracovaly pro ně… nerozumí jim, nejsou pro ně nástroj, neumí jich užívat.

2. Trávení volného času u TV, seriálů, na gauči… nic odpornějšího si asi neumím představit. „Tvrdě pracující“ člověk takhle často tráví svůj volný čas, jeho „zasloužilý odpočinek“ (jak to sám bere). Jeho volný čas je jeho život… kvůli tomuhle tak tvrdě pracuje pro peníze, aby mohl většinu času trávit na pohovce před televizí a cpát se brambůrkami? Namísto, aby se rozvíjel, učil se, dělal něco hodnotného, trávil čas nějak smysluplně, dělal co ho baví (skutečně naplňuje a někam posouvá) tak bude lenošit, nicnedělat, žít nezdravě, před televizí a tímhle se ničit (fyzicky, mentálně i společensky). Děkuji, ale ne, tohle není žádná idylka ani „zasloužilý oddech“.
Kdo odpočívá a relaxuje jen u televize (obměň za PC a podobně), tak NEUMÍ odpočívat, vážit si času a dělat něco významného. Tato komfortní/pohodlná zóna je pro člověka smrt, takový člověk ani nežije, jen přežívá. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Komfortn%C3%AD_z%C­3%B3na
Tohle není věc názoru ani tak úplně priorit. Zdraví lidé (fyzicky, psychicky) takto čas netráví, rozhodně ne většinu, ani si tak nepředstavují něco záviděníhodného (žije tak většina lidí – není to těžké, přesně naopak – a už vůbec se na tom nedá nic závidět). Psycholog by ti řekl, že častě sledování televize (nebo na PC, na soc. sítích a podobně) je následkem osamění, úzkosti, stresu, deprese i nešťastného života… člověk nahrazuje svůj život (namísto aby jej žil) nějakým smyšleným, který vidí – tj seriály (podle různých žánrů). Člověk je tvor společenský a pokud se mu společnosti nedostvává nebo nedělá něco hodnotného, tak takhle často tráví čas – TV mu nahrazuje společnost. I když si myslí, že je rád sám nebo že mu to takhle vyhovuje, podvědomě je smutný a proto tráví tolik času na Netflixu u zajímavých seriálů a filmů… potřebuje tímhle zaměstnat svou mysl i svůj život/čas.

Záviděníhodný život je takový, kdy člověk žije podle sebe, plní si sny, cíle, zároveň se všestraně učí a rozvíjí, je iniciativní, svobodný, más čas, se kterým umí nakládat, dělá, co ho baví, poznává nové věci, prospívá společnosti i blízkým, baví se (zdravou zábavou, která se na něm negativně nepodepisuje),… cestuje, kreslí, sportuje, vydělává, tráví čas s lidmi, které má rád – přátelé, rodina (nejlépe takovými, co tráví čas podobně a společně se zlepšují a podporují), učí se jazyk, hrát na hud. nástroj, či si osvojuje jinou dovenost, zkouší nějaké práce, řemesla, vydělává, rozvíjí schopnosti a mysl, píše, čte, či dělá milion dalších podobných věcí. Hlavně nesedí doma na gauči a nečučí na televizi. To není ani stagnace, to je stále se stupňující úpadek.

Avatar uživatele

Odpověděl/a – 21.říjen 16:35

Částečně, ale spíše ne, než ano.

1. Tvrdě pracovat je ušlechtilá věc, třeba nějaké poctivé řemeslo a umělecká práce, obzvlášť když toho člověka baví a naplňuje, tak je to dobře. Každopádně by to muselo být takhle (aby to člověka bavilo a viděl v tom smysl) a aby to dělal rutinně po desítky let jen za účelem vydělání trochy peněz… protože většina lidí dělá nějakou práci jen a jenom pro peníze a to ještě za průměrné ohodnocení. Není taky vyjímkou, že tu práci lidi nenavidí. Takže ne, v tomto případě (a že jich není málo) to není záviděníhodné, spíš smutné. Tráví čas prací, kterou nenávidí nebo přinejmenším nemají rádi a volný čas prostě jen ZABÍJEJÍ a to docela nebezpečnou NEčinností. To je život, to je smysl…? :P
Častou chybou lidí je, že se příliš omezují, nechtějí něco víc (repsektive chtějí, ale nic pro to nedělají a nesnaží se), nedělají, co je naplňuje a co je správné. Problém je, že nuceně pracují pro peníze – protože ani nevidí jiné východisko – namísto, aby peníze pracovaly pro ně… nerozumí jim, nejsou pro ně nástroj, neumí jich užívat.

2. Trávení volného času u TV, seriálů, na gauči… nic odpornějšího si asi neumím představit. „Tvrdě pracující“ člověk takhle často tráví svůj volný čas, jeho „zasloužilý odpočinek“ (jak to sám bere). Jeho volný čas je jeho život… kvůli tomuhle tak tvrdě pracuje pro peníze, aby mohl většinu času trávit na pohovce před televizí a cpát se brambůrkami? Namísto, aby se rozvíjel, učil se, dělal něco hodnotného, trávil čas nějak smysluplně, dělal co ho baví (skutečně naplňuje a někam posouvá) tak bude lenošit, nicnedělat, žít nezdravě, před televizí a tímhle se ničit (fyzicky, mentálně i společensky). Děkuji, ale ne, tohle není žádná idylka ani „zasloužilý oddech“, to jsou zlozvyky, nezdavé návyky, zahálka a špatný životní styl. To je peklo – samostatně zapříčiněné.
Kdo odpočívá a relaxuje jen u televize (obměň za PC a podobně), tak NEUMÍ odpočívat, vážit si času a dělat něco významného. Tato komfortní/pohodlná zóna je pro člověka smrt, takový člověk ani nežije, jen přežívá. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Komfortn%C3%AD_z%C­3%B3na
Tohle není věc názoru ani tak úplně priorit. Zdraví lidé (fyzicky, psychicky) takto čas netráví, rozhodně ne většinu, ani si tak nepředstavují něco záviděníhodného (žije tak většina lidí – není to těžké, přesně naopak – a už vůbec se na tom nedá nic závidět). Psycholog by ti řekl, že časté sledování televize (nebo čas na PC, na soc. sítích a podobně) je následkem osamění, úzkosti, stresu, deprese i nešťastného života… člověk nahrazuje svůj život (namísto aby jej žil) nějakým smyšleným, nefunkční náhražkou – tj seriály (podle různých žánrů). Člověk je tvor společenský a pokud se mu společnosti nedostvává nebo nedělá něco hodnotného, tak takhle často tráví čas – TV mu nahrazuje společnost. I když si myslí, že je rád sám nebo že mu to takhle vyhovuje, podvědomě je smutný a proto tráví tolik času na Netflixu u zajímavých seriálů a filmů… potřebuje tímhle zaměstnat svou mysl i svůj život/čas.

Záviděníhodný život je takový, kdy člověk žije podle sebe, plní si sny, cíle, zároveň se všestraně učí a rozvíjí, je iniciativní, svobodný, zdavý, ctnostný, más čas, se kterým umí nakládat, dělá, co ho baví, poznává nové věci, prospívá společnosti i blízkým, baví se (zdravou zábavou, která se na něm negativně nepodepisuje),… cestuje, kreslí, sportuje, vydělává, tráví čas s lidmi, které má rád – přátelé, rodina (nejlépe takovými, co tráví čas podobně a společně se zlepšují a podporují), učí se jazyk, hrát na hud. nástroj, či si osvojuje jinou dovenost, zkouší nějaké práce, řemesla, vydělává, rozvíjí schopnosti a mysl, píše, čte, či dělá milion dalších podobných věcí. Hlavně nesedí doma na gauči a nečučí na televizi. To není ani stagnace, to je stále se stupňující úpadek.