Kelt

Co říkáte na tento článek, že Iránci sestřelili americký dron?

Zajímavý název i článek
https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/blizky-a-stredni-vychod/508743-iranska-schopnost-sestrelit-vyspely-dron-znepokojila-americke-veleni.html
A Američané se diví, že jim ho Iránci sestřelili. To si Američané opravdu myslí, že oni jsou nej a ostatní národy jsou na úrovni doby kamenné?

Nejlepší odpověď
Kepler

O vyspělostí zbraní na jakékoliv straně nemám pochyby. Třeba náš pasivní radar počínaje řadou Tamara byl tak vyspělý, že nám ho amíci zakázali i vyrábět. Koupili si od nás jen jeden kus (za předchodzího příslibu, že si koupí víc), aby ho mohli okopírovat. No a sestřelit nějakého drona? To už šlo i před 50 lety. Viz špionážní U2 ve výšce přes 20 km, a to už v v šedesátých letech.

Další odpovědi
led

Bežný článok médií. Veľa slov ale čítať treba pozorne a hľadať súvislosti.Medzi riadkami bolo napísané viac, než tvrdia oficiálne médiá.
Tí starší si možno spomenú na 1.máj 1960 keď americké prieskumné lietadlo Lockheed U-2 zostrelila salva niekoľkých protilietadlových rakiet nad územím Sovietskeho zväzu blízko Sverdlovska, pilotované Francisom Gary Powersom v službách CIA. Ajhľa, istá spojitosť. je aj medzi týmito zostreleniami. Zostrelenie výzvedného lietadla iného štátu nad vlastným územím.

orwell

K článku snad nic, běžné konstatování faktu hodně slovy. No a k vlastnímu sestřelu – za mě v tomto případě palec nahoru. Pokud ti bude nějakej cizí dron brousit kolem zahrady, šmírovat tebe, manželku i děti a koukat se ti do talíře, taky použiješ aspoň prak a budeš bránit vlastní soukromí.

Kryšpín

Rusové dodají rakety Iránci je vyzkouší a Američané zírají, nemohu posoudit ovšem islám je islám

elkon

Nic, je mi to jedno, pro mě nedůležitá věc.

mosoj

Zajímavé je spíš, jak rychle od útoku USA couvly. Prý hodně obětí. Ale na které straně? Ještě že jim to došlo, sice později, ale došlo!

Kepler

Teď jde o to podstané. Byl dron v iránském vzdušném prostoru, nebo ne? Každá strana tvrdí něco jiného. Ať se oba jdou bodnout, jsou to oba šulini. Prostě chtějí válku, blbové.

Pepa25

Ani jedna strana nechce válku, jen hrají „hru na kuře“. Dron byl pravděpodobně přesně na hraně, což se špatně dokazuje a dovoluje oběma stranám tvrdit, že právo porušil ten druhý.

led

Som rada,že som vám pomohla

led

písané Keplerovi (prípad Powers)

aliendrone

Tak o tom, KDE byl asi ten bezpiloťák není třeba moc přemýšlet. Když se chci na něco mrknout, tak prostě MUSÍM k tomu, už jen proto, že Země je kulatá (a za obzor těžko vidět), druhak z ostrého úhlu uvidím POŘÁDNĚ leda tak kulový. ;) Venkonce se ty krámy neposílají k tomu, aby špehovaly NIC, nýbrž NĚCO (a to právě na rozdíl od první možnosti vyžaduje narušení vzdušného prostoru). :D :D :D

A ostatně bohatě stačí když „Američané TVRDÍ“! Kdyby US prezident prohlásil, že „kolem Země obíhá Měsíc“ OKAMŽITĚ (podmíněný reflex) bych se šel mrknout/ověřit, jestli tam opravdu ještě je. ;) :D :D