autacek

Co říkáte na nové piktogramy pořadů České televize?

To jako rodiče shlédnou ikonu a zaženou dle ní pubescenta spát? A nemělo by menší dítě být v noci již v posteli?

Nehledě na to, že zobrazované prvky obsahuje naprosto každý pořad. Bude třeba ikona násilí a drog i u pohádky Obušku z pytle ven? Tam dědeček kouří dýmku a o násilí také není nouze. Ostatně, kdyby ve filnu nebylo napětí, strach, trocha emocí, atd., asi by to bylo poněkud nudné, nemyslíte?

Ostatně pamatuji doby, kdy vás do kina nepustili protože byla ve filmu vidět koza, dnes to vysílají odpoledne v telce a nikoho to nepohoršuje. A s tím souvisí otázka, kde je tedy vlastně ta vhodná míra cenzury pro děti a mládež?

Nejlepší odpověď
Hufnágl

Piktogramy jsou zbytečné. Kdysi stačila hvězdička a bylo jasno. Dnes tam je několik piktogramů, ale tam jsou pouze pár sekund. Pokud rodič pošle své dospívající dítě spát, tak si zapne PC a čumí na něco horšího, bez dohledu rodiče.

Další odpovědi
dr.luha

Stejně jim tam chybí dva nejdůležitější -právě vysíláme propagandu- a -v pořadu jsou zamlčena nebo překroucena některá fakta-

Mc Merkurion

… kolik to asi muselo stát a kdo se napakoval ??? … to už nestačí hvězdička ??? … přiznám se, moc jasnou vypovídající hodnotu nemaj, ale asi nemám tu správnou čétésáckou představivost …

annas

Před 16 dny vložila stejnou otázku marci1. Určitě vám ji ukázal našeptávač

Dovíte se další názory. .

"Co říkáte na piktogramy ČT, které mají napovídat rodičům důvod, proč film není vhodný pro děti?!

Kdo chce, bude respektovat, kdo ne, je mu to lhostejné. Často se děti dívají na filmy bez vědomí rodičů. Večer by měly spát. Ale zřejmě to tak není.

Záleží na tom, zda rodiče piktogram zhlédnou a přepnou nebo vypnou TV, pokud se piktogram objeví u podvečerních fil­mů.

Záleží také na úhlu pohledu, co je závadné. Dnes je morálka uvolněnější. Ve starších filmech se odhalení ramena považovalo za necudné, v současnosti je všechno jinak- nejen drastické schény – zabíjení, stejně tak znásilnění atd.

Možná by zákazy některých filmů přispěly i k výchově., ale opakuji záleží na tom, co kdo považuje za závadné.

Bobek 2

Jak už jsme psal k minulému stejnému dotazu, u puberťáků to bude určitě fungovat jako dobrá reklama – čím víc piktogramů, tím zajímavější film. Pokud tedy ještě někdo z nich kouká na takové retro zařízení, jako je televize.

Ale piktogramy označující různé kvality pořadů by se určitě hodily i dospělým. Mohly by být třeba značky „bezduchá kravina“, „multikulti nalévárna“, „pro staré struktury“, „něco vysílat musíme“ atd.

mosoj

V dnešní době opravdu velké starosti.

Dochy

„To jako rodiče shlédnou ikonu a zaženou dle ní pubescenta spát? A nemělo by menší dítě být v noci již v posteli?“
Co je podle Tebe menší dítě? Miminu je fuk co je v televizi, malému dítěti většinou také, řekl bych že kritické je to u školáků. A že by mělo spát – děti jsou různé. Náš starší je chronický nespavec, ani jako mimino toho moc nenaspal. Samozřejmě tedy na TV po 8 nekouká, ale v principu bych se neodvážil někomu vnucovat že má mít dítě dávno v posteli.

Proti těm piktogramům bych ani nic neměl, jen si na ně asi budeme muset zvyknout. A pokud každá stanice bude mít vlastní, asi v tom bude docela hokej.

Co koza. Dětem se pouští filmy kde jsou vidět pánové v celé své kráse…
(S Tebou mně baví svět, Jak dostat tatínka do polepšovny, krtek ve snu (ten co je u toho chlápka co má dům na dálkové ovládání…), atd…)

aliendrone

I kdybych ještě TV sledoval, tak bych neřekl nic. Nijak by mi to neškodilo (ani nepomohlo) a ono je DOST možné, že by se našli tací, kteří by to mohli využít, resp. mělo by to pro ně nějaký smysl.

Hele, co bys čekal od ČT? Státní nalejvárna hlav, která nás na rozdíl od těch komerčních stojí peníze. Existenci má zajištěnou, tudíž na nějakou efektivitu a zisky hledět nemusí, dojná kráva pro určitou skupinu s ní propojených darmožroutů. A jako každá podobná instituce musí obhájit svoji existenci před veřejností. Tohle je právě přímo exemplární ukázka té obhajoby: „Podívejte, jak se snažíme!“ :(

A když píši exemplární, tak to myslím DOSLOVA se vším všudy, tedy i s tím pro takové instituce typickým „dělat co nejméně, ale s VELIKÝM furóre“. A tak se nás teď snaží ohromit (tedy VĚTŠINU z nás) svojí progresivitou, jejímž účelem není nic jiného, než výše zmíněná obhajoba své existence, potažmo ždímání poplatků.

Abys chápal, tak tohle NENÍ nic nového, ČT „progresivně přišla s novinkou“ 100let za opicemi, protože tento systém je už asi 20let praktikován ve světě počítačových her. Nicméně nepochybuji, že přinejmenším dvacetičlenná pracovní skupina darmožroutů v ČT má přibližně na rok „splněno“, důkaz o moderním a pokrokovém přístupu včetně péče o blaho a pohodlí uživatelů je podán, tudíž je načase zvednout koncesionářské poplatky. :(

Jestli nejsi hráč, tak to možná neznáš, proto ti ukážu, co „pracně vymysleli za převratnou novinku“. Systém PEGI – asi 20let na trhu, dobře si prohlédni ty jejich ikony dole na stránce, mně přijdou dokonce LEPŠÍ, než ty od ČT, tohle je typické pro takové instituce aneb když už něco ukradneme, tak to ještě domrvíme) https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Pan_Europe­an_Game_Infor­mation a srovnej to s ČT https://ct24.ces­katelevize.cz/me­dia/3016502-ct-zavadi-nove-piktogramy-upozorni-na-alkohol-sex-ci-nasili-ve-vysilani , když odmyslíš pro TV nehodící se ikony (hraní online a gambling), tak chybí pouze „diskriminační obsah“, ale to je možná úmysl, aby mohli po dalším roce „usilovného výzkumu a práce“ provést vylepšení systému dodáním této prozatím chybějící (VELICE POKROKOVÉ) ikony.

Tak TOHLE si myslím. ;) :D :D

led

aliendron, celé to vaše školenie je v čudu, vďaka formuláci „Hele, co bys čekal od ČT? Státní nalejvárna hlav, která nás na rozdíl od těch komerčních stojí peníze.“ …
A komerčné to robia „za hubičku“? To, čo nám vnucujú v balíkoch rôzne distribučné spločnosti od UPC cez rôzne tvsaty a tvcomy v tom sú aj tv stanice a ich programy, ktoré platíme ale nepozeráme ani nechceme, ale platiť ich musíme ak chceme pozerať tie „naše“.