Avatar uživatele
Biles

Co proti svědění pochvy?

Prosím o pomoc. Dva dny mě svědí pochva, možná kvasinková infekce. Nemám s tím zkušenosti a do lékárny se kvůli mastičce nedostanu. Nemáte nějaké osvědčené rady, které by mi pomohly to do týdne vyléčit? Četla jsem někde o jogurtu, ale to prý není lék, jen zmírnění. A nebo ocet, ale u toho moc nevím, jak mám postupovat. Jen zmiňuji, že pohlavní styk jsem neměla, kdyby to s tím nějak souviselo…?

Zajímavá 0 před 854 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

Gynekolog je nejjistější řešení.
Může se jednat i o infekci (bakteriální sama nezvládnete), o plíseň (mast z lékárny). Lékárně se asi nevyhnete.
Sedací koupel snad uleví (nemusí vyléčit!). Doporučuje se slabý roztok hypermanganu. Na plíseň citronová koupel.
POZUR, heřmánek je skvělá bylina, ale NIKDY NE PRO ŽENU/DÍVKU, NA OBLAST GENITÁLIÍ!!!
Některé „trubičky“ se utírají i heřmánkovým či jinak navoněným a nedej bože barevným WC papírem! To maximálně na otvor řitní ;D Papír „na pipi“, jen bílý, neparfemovaný.!!!
,

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Navštívit gynekologa. To vás má napadnout jako první.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Malvína

Lékař. Hned.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Někdy to způsobí přílišná hygiena, a hlavně tekutá mýdla jsou agresivní. Sedací koupele z bylinek jako heřmánek nemůže ublížit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví