VaclavZeman

Co pro vás znamená láska?

Pro mě tento pojem vzhledem k lidem neexistuje. Možná se k němu přibližuje pojem přátelství. Přátele mám. Ale co se týká lásky, vnímám jen nezávazný sex ze seznamek. Anebo lásku, ale ne k lidem, ale k vláčkům a deskám. Ale doposud mě moc lidi nepochopilo. Ve škole jsem měl jednoho auťáka, co se s lidmi vůbec nebavil. Ale mě jediného z celého sboru kantorů a třídy spolužáků zbožňoval a stejně tak zbožňoval LEGO. A já ho chápal. A i když na gymnázium nepatřil, tak jsem ho jako sběratel sběratele respektoval.

Možná jsem se chtěl jenom svěřit. Ale stejně tak mě zajímají vaše postřehy k mému dotazu. Děkuju. 🙂

Nejlepší odpověď
cappuccino

Je tezke, nebo skoro nemozne, vysvetlovat co je to laska nekomu, kdo ji nikdy nezazil nebo nepocitil.
Stejne tak jako ty nechapes, co laska je, ti ostatni nechapou zase to, jak nekdo muze bez lasky zit.
Pokud ti ovsem laska nechybi, je to pro tebe O.K. Mozna si tim usetris spoustu trabli nebo zklamani.
My ostatni, emocne posileni jedinci, milujeme a trapime se radi😊

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Pojem láska bych úzce spojil se slovem milovat. A pak je nutno tu lásku a milování chápat rovněž ještě ve dvou rovinách, k „někomu“, tedy osobě, osobám, živým tvorům, nebo k „něčemu“, tedy jednání, předmětům a neživým objektům.
Co se týká té první skupiny, tak je to poměrně složitější. Mluvit o sexu, že jde o lásku, je, aspoň podle mého názoru nesmysl. Sex je fyziologická potřeba a akt, k níž není láska bezpodmíněčně nutná. Ovšem sex + láska k milované osobě, která se tohoto aktu účastní, to je pak to opravdové milování. A pokud jsi ještě toto nezažil, pak to asi ani nemůžeš pochopit. Což i vyplývá z tvého dotazu.
Ale může to být i láska třeba k jinému živému tvoru, třeba ke zvířeti, kde nejde o sex, ale o projev citové odezvy tohoto druhého živého tvora, kterou ti dává i přesto že to není schopen říci, svou lásku, možná lépe řečeno v tomto případě přízeň, najevo.
A celkem, co je láska, tedy ta toho prvního typu, je poměrně dobře popsáno v přiloženém odkazu.
https://www.hu­man.cz/laska/
Co se týká té druhé, tak je to poměrně jednodušší, neboť to nesouvisí s reakcí druhé strany, která je neživá. I kdy prohlásíš, že „miluješ cestování“, že „motosport je tvá láska“ a pod., tak jsou to pouze jednostranné emoce, jež mají význam pouze pro tebe a vyjadřuješ tím slovně pouhý pocit.

Zdroj: https://www.hu­man.cz/laska/

Rokio

Tak mezi láskou a sexem je zásadní rozdíl.

Lásku chovám ke své mámě. Mám k ní platonickou lásku. Přeji jí pouze to nejlepší a nechci, aby se jí něco stalo.