lulu80

Co pro mě znamená, že mi zaměstnavatel nedal podepsat daňové prohlášení?

Pracuji na půl úvazku a zároveň pobírám rodičovský příspěvek.

Nejlepší odpověď
Jambalaya

I když vám zaměstnavatel nedal podepsat prohlášení, můžete ho požádat o roční zúčtování, kde vám všechny slevy a odpočty uplatní, případně si můžete podat daňové přiznání. Podstatné ale je, abyste měla měsíční daňový základ vyšší než Kč 5000, pokud tomu tak není a prohlášení není podepsáno, pak zaměstnavatel odvádí srážkovou daň, která se nezúčtovává, je konečná a tím byste tento příjem již nemohla uvést do ročního DP. I když i tak je ještě možnost prohlášení dodatečně u něj podepsat. Především si se zaměstnavatelem promluvte, třeba na to jenom zapomněl 🙂

Další odpovědi
Miroslavst

V prvé řadě je to vaše prohlášení a ne zaměstnavatelovo. A co to pro vás znamená? Nebude vám moci odečíst základní nezdanitelnou položku, odpočet a daňový bonus na dítě.
Zaměstnavatel zřejmě předpokládá, že máte již podepsané toto prohlášení u HPP, kde jste zaměstnán(a).
Pokud je to pro vás výhodné, doporučuji u toho, kde máte prohlášení poepsáno sdělit, že již neuplatňujete odpočty a podepsat je u tohoto.