Avatar uživatele
ABC123

Co přidávat do vody řezané růži, aby vydržela déle?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4425 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Nic.
Denně zaříznout stonek a čerstvá voda.
Praxe

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Kdysi se používal zmiňovaný acylpirin a případně cukr.Denně měnit vodu a stonek co nejvíce zešikma seříznout aby plocha,kterou květina čerpá,byla co největší.Dnes se zakoupí příslušný prostředek v květinářství a o vodě a seříznutí výše popsané a je to.Také není od věci květiny na noc dávat např do spíže,kde je tma a chlad. :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

V květnářství dávají ke kytici sáček s výživou rostlin ,který nasypeš do vody ve váze …jinak je potřeba opravdu stonky zaříznout šikmo, aby si mohly pěkně nasávat vodu a někdo dává do vody i 1 acylpirin /nemám to vyzkoušené . My jsme vždy růže zabalili do novin a ponořili do vany/dáš jen tak 10cm/se studenou vodou a nechali přes noc -růže pak dlouho vydržely..ovšem záleží jaké v obchodě koupíš ,nejsou-li čerstvé tak je nic nezachrání.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Mě poradila květinářka – a opravdu to funguje – dávat 1:1 v vodou Sprite. Žádnou jinou limonádu, jen Sprite! Růže, mi ve váze vydrží krásné i 10 dní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Kdysi jsem četl,že se může dávat tableta acylpyrinu!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klariska

Acylpirin, to co prodávají v květi nářství ke květinám… Babička mi také radila pár lžic soli… Nejdůležitější je seřezávání stonků… cca o 1 centimetr… Pokud jsou ve voděnlisty tak je musíte otrhat… mohli by se titiž zplesnivět a kazí se voda více… kažný den čistá voda…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Bob2

Také hodně záleží, kde růže koupíš, jak se o ně starají a jak je mají čerstvé.. doma už s tím moc nenaděláš. Ženě jsem koupil růže u florea.cz a byly krásné a vydržely opravdu dloouho, že se mi až nechtělo věřit. A nijak jsme se o ně už nestarali.

Avatar uživatele
kristýnary

Každý den čistá voda a zařezávání stonků. Žádné jiné babské rady na to vyzkoušené nemám. Já jsem dostala od manžela minulý týden krásné růže a pořád vypadají pěkně. Také jsem na internetu hledala, jak jim prodloužím život, protože jsem je dostala od manžela jen tak, tak si je tu chci nechat co nejdéle. Přichystal si pro mě krásné překvapení. Objednal si totiž u https://www.fle­urop.cz/rozvoz-kvetin-ceska-republika doručení květin až ke mě domů, což bych od něho tedy nikdy nečekala. Příjemně mě tím zaskočil 🙂 .

před 1475 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek