Shark69

Modrá růže

Ahoj, nutně bych potřeboval sehnat 1ks Modré růže. Chci se zeptat, zda nevíte, kde ve Východních čechách (nejlépe v okolí Trutnova) sehnat tuto květinu. Navštívil jsem již hodně květinářství, ale v žádném jí nemají. Předem děkuji za rady.
Doplňuji:
Vím, že na objednávku to lze, ovšem sháním radu, kde bývá třeba nejčastěji dostupná.

Nejlepší odpověď
hanulka11

to by sis musel objednat, je to barvená růže a nemají ji pokaždé

Další odpovědi
Kohut57

U mnohých květin je modrá barva dosažena napoustěním barviva a ne přirozeně, myslím že u růží stejně tak. Třeba modré orchideje v obchodech jsou obarvené bílé. Nelíbí se mi to, ani kdyby to bylo geneticky. Dozajista se to dá udělat na přání či objednávku, jako vše. Za chvíli bude i modrý člověk ( homo odsális ), patent czech made. Modrá barva je v přírodě nejvzácnější a v historii malířství těžko dostupná z přirozených pigmentů a proto i ceněná. Symbolizovala moc a úspěch, v kombinaci se zlatou i nadřazenost a bohatství. Ale také pýchu a pád.
Doplňuji:
Oblíbený kontrast Egypťanů byla modrá a zlatooranžová. Interiéry bohatých, třeba v americké filmové produkci – tentýž kontrast. No a na potřetí naše slavné, úspěšné, bohaté,mocné, pyšné,arogantní a předurčené k pádu vládní modro-oranžové koalice.

anonym

Jestli to fakt hoří, tak bych zkusil nejbližší pobočku IBM.

Ella

v květinářství Belles Fleurs, bohužel je jenom v praze, ale dá se objednat i přes internet… pokaždé když jdu kolem, tak mají plnou vázu živých modrých růží :) i černých…

Conchus

Najdi si na Internetu zahradnictví „Manželé Pelcovi Sobotka“. Snad mají Eminenci. Ale nabízejí na webu katalog. Tak si něco vyber. Ale modrá růže většinou nebývá moc sytá.