štamgast

Co přesně znamená v poslední době často užívané spojení „to bude mrzení“?

Nejlepší odpověď
annas

Mrzení užívá se spíš jen oblastně, jinak mrzutost.

1. Když vznikne někomu určitá nepříjemnost, nedorozumění, či potíže, musí je řešit, vždy to není příjkmené. Třeba přestupek, zastaví vás policie. Mrzí vás, , že máte určitý vroubek a musteí jej řešit, třeba pokutou.

Nebo jste třeba něco zapomněl koupit, co žena nutně potřebuje, taklže vám možná vynadá, zlobí se, vy si povzdechnete, není to mrzení zbytečné? Nedá se ta věc něčím nahradit?

Zkátka někoho něco mrzí, způsobí mrzutost, nějakou nepříjemnost.

Leoší jedna zlost, než dvě mrzutosti (nepříjemnosti).

2. . Nebo také, mrzutost se objevuje u člověka, když se tváří nepříemně , kysele, zanračeně, je nespokojený, zlý k lidem.

Další odpovědi
Drap

Doposud jsem neslyšel, zřejmě něco nepříjemného.

elkon

Nějaký nesmysl, neznám, neslyšel jsem.

zjentek

Jako že bude kosa asi… ne?
Drape, bingo!