dust8

Co přesně znamená popisek: „AI noise-cancelling mic“ na nálepce notebooku viz. foto z mobilu?

Nejlepší odpověď
WordPress

Algoritmy umělé inteligence používané v těchto mikrofonech dokážou analyzovat zvukový vstup v reálném čase a rozlišovat mezi požadovaným zdrojem zvuku, jako je hlas mluvčího, a hlukem pozadí. Identifikací a izolací cílového zvuku může mikrofon potlačit nebo eliminovat nežádoucí šum, což vede ke zlepšení kvality zvuku.

Schopnosti potlačení hluku AI mikrofonů mohou být zvláště užitečné ve scénářích, jako jsou konferenční hovory, podcasting, vysílání nebo nahrávání v hlučném prostředí. Mohou pomoci snížit rušivé vlivy, zlepšit srozumitelnost řeči a poskytnout příjemcům zvuku profesionálnější a příjemnější zážitek z poslechu.

Stojí za zmínku, že na trhu jsou k dispozici různé produkty pro mikrofony s potlačením hluku AI, z nichž každý má své vlastní jedinečné funkce a schopnosti. Při výběru mikrofonu s potlačením hluku AI je důležité zvážit faktory, jako je citlivost mikrofonu, frekvenční odezva, možnosti připojení a kompatibilita s různými zařízeními a softwarovými platformami.

Další odpovědi
marci1

Jedná se o technologii umělé inteligence pro potlačení hluku.
Tato technologie využívá modely hlubokého učení založené na umělé inteligenci (neboli hlubokou neuronovou síť) k inteligentnímu rozlišování lidských hlasů a odfiltrování okolních zvuků, jako je klapot klávesnice, klikání myši, ventilátor počítače nebo klimatizace.
🙂