kubajz212

Co přesně znamená pojem „tovární záruka“ a jak funguje?

Například při nákupu nějaké elektroniky.

Odpovědi
odpomass

Já chápu tovární záruku jako klasickou záruku, která je od výrobce garantována.
Pokud je daný výrobek například někde používán prodejcem na výstavní účely apod., zkrátka se někde u něj povaluje, tak tato záruka od prodejce může propadnout, ovšem výrobek, pokud bude určen k dalšímu prodeji, se může nechat otestovat na kvalitu a záruka mu může být prodloužena.

anonym

Přesně ti neřeknu, ale jedná se o záruku na mechanické části dané výrobcem, které můžou mít záruku delší, než je dáno zákonem (2 roky).
Je to hlavně u vozidel.