Marrass

Co přesně znamená pojem City logistika a čím se vlastně zabývá?

Dobrý den,

rád bych se dozvěděl, co přesně znamená pojem City logistika(je mi jasné že to znamená městskou logistiku, ale potřeboval bych podrobnější popis a informace) a čím se vlastně zabývá, popřípadě nějaké definice city logistiky.

Předem všem mnohokrát děkuji za odpovědi.

Marek Němec

Nejlepší odpověď
hanulka11

Pod pojmem city logistika se rozumí aplikace principů logistiky na pohybu zásilek
v podmínkách velkých měst. Prostřednictvím překládky a sdružování zásilek k rozvozu /
svozu, volby nejvhodnějších typů vozidel a optimalizace jízd se snižuje potřebný počet
vozidel, zvyšuje se jejich využití, zhospodárňuje provoz a snižují se dopady na životní
prostředí.[1]
City logistika se však netýká pouze dopravy nákladní, ale je třeba zohlednit také
všechny pohyby osob na území daného města , kterými se zajišťuje provoz živností, služeb a
podnikatelských míst, tzv. „služební“ osobní dopravu

Zdroj: http://perner­scontacts.upce­.cz/12_2008/led­vinova.pdf

Další odpovědi
dědapetr

City Logistika = cesta pro
zkvalitnění života ve městech

Zdroj: http://www.pba­prague.cz/pro­jects/transpor­t/city_logistic­s/prezentace_me­todika_city_lo­gistiky_tmx.pdf