Klarushka.48

Co přesně znamená antikoncepce??

Vím že je to proti otěhotnění a možná i kvůli ňákým infekcím,ale proč by se to přesně mělo brát? a jak se to bere? jsou pak díky tomu mamky šťastnější když její dcera bere antikoncepci?? pro mě je to důležité..
Doplňuji:
dobře ale…antikoncepce je stejnná jako kondom?? ale je asi úžinějšší, že, nemůže prasknout a tak.

a potřebuju na tu antikon. podpis mámy? a nebude to před ní blbý, je to normální že?? :D

Nejlepší odpověď
badisko

no to zalezi na tvem veku…http://ww­w.antikoncepce­.com/antikoncep­ce.html

Další odpovědi
brillant

Snaž se trochu hledat, na internetu je toho o antikoncepci dos­t.

http://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=an­tikoncepce&sou­rceid=opera&i­e=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

Lucijej

Antikoncepce rozhodně není stejná jako kondom. Taky nefunguje na 100%, obvykle kolem 99 – 99,9%, nezabrání přenosu pohlavních nemocí (kondom ano) ale zase srovná menstruační cyklus.
Do 18ti let potřebuješ ouhlas rodičů. Nejlíp uděláš, když zadáš do vyhledávače „hormonální antikoncepce“ a vyjede ti spousta stránek na toto téma, tak si to projdi.

Nykki

Takhle… ano antikoncepce je proti těhotenství a různým pohlavním chorobám, existují různé druhy antikoncepce, třeba ve formě pilulek, bariérové antikoncepce- kondom,pesar,různé implantáty , sterilizace…Když se berou pilulky, doktorka ti nejdříve udělá testy poté ti nějakou doporučí, kondom rozebírat nebudu, implantáty,třeba DANA se zavádějí přímo k vaječníkům… Je toho mnoho..
K těm mamkám,jak které.. Moje mamka mi věří a byla by velmi nerada ,kdybych už takhle v 15 začala brát antikoncepci… Joo,kdybych chtěla mit sex to je jiná,ale já jsem taková „staromódní“ ,až po svatbě. A navíc proč začínat v sexu tak brzo,užívat života jinak! Takže je to o lidech,třeba sousedka se mamce divila,že mi ještě nenechala napsat antikoncepci ,že potom až budu těhotná,bude jí to připomínat,ženská magor její dcery to berou už od 14… No ,ale to je jiná debata,tak doufám,že ti alespoň moje názory pomohli,..
Doplňuji:
Si ze mne děláš prdel,že si chceš ve 14 napsat antikoncepci?! Holka neblbni!

Zdroj: Vlastní znalosti,myšlenky

venkovan

Kondom je jedním z druhů antikoncepce. Jeho účinnost je při správném použití přes 90%, dokonce má být účinnější než prášky. A navíc chrání proti infekcích apod. A v mnohých případech pro mladé dívky které ještě nemají pravidelný styk je vhodnější, než hormonální – tedy prášky. Protože ty se musí brát poměrně pravidelně, nezaberou hned, když náhodou přijde příležitost.
Přes veškerou snahu vědců, HA má na zdraví žen i negativní vlivy, stává se, že může být i příčinou umrtí. Ale také snižuje různé bolesti které cykly žen provázejí, někdy i ovlivní pleť, nezřídka i ženy po prášcích přiberou.
Nicméně – psala jsi dřív, že je ti 14 let. Tak nepospíchej – čím později začneš, tím z milování budeš mít větší radost. Okolo těch15 let to víc bývá – už jsem to dělal, dělala. Není to ještě o tom citu těch dvou. Statistiky – pokud jim lze věřit – říkají, že v průměru slečny u nás začínají někdy okolo 18 let.
No a k podpisu mámy – nechodím k ženskému lékaři, ale neumím si představit lékaře, který napíše 14 leté slečně HA.
V tvém věku bych se raději domluvil s rodiči zda se nenechat očkovat proti viru který způsobuje i rakovinu děložního čípku. Nemusel by to být špatný dárek pod stromeček – třeba místo jiných věcí (nevím – v nějakém věku slečen má snad být už očkování bezplatné a nebo s výraznou slevou.
A pro mamky a taťky je lepší, když jejich dcera se dá ještě několik let pozor a pohlavní styk nebude vyhledávat.