kalisinka

Co potřebuji k ukončení registrace na pracovním úřadě, pokud jdu na VŠ?

Co potřebuji k ukončení registrace na pracovním úřadě, pokud jdu na VŠ? Přinesla jsem tam potvrzení o studiu, chtějí po mě ještě jakési (zřejmě neexistující) potvrzení o zápisu (přitom v tom potvrzení o studiu je zmínka, že od 11.7. jsem student). Díky za odpověď

Odpovědi
anonym

Za oficiální zahájení studia na VŠ se považuje skutečně zápis, t.j. slavnostní zápis studenta ke studiu. Většinou je tento akt cca týden před samotným zahájením školního roku na VŠ. Současně se zápisem se dořešují otázky ubytování na kolejích atd.
Mám za to, že postup ÚP je naprosto v pořádku. Přijatá na školu být můžete, ale pokud tam oficiálně nenastoupíte, stále nic není jisté. Pro Vás je tato skutečnost výhodou.
Po zápise na vysokou školu donesete nebo doporučeně pošlete ÚP požadovaný doklad a na základě něj budete vyřazena ze seznamu uchazečů o zaměstnání.

Michal Kole

Napište na kontaktni.centrum@mpsv.cz akorát odpovědi jsou srozumitelné spíš pro právníky než pro normální lidi.