panenka

co pomáhá na unavené oči

chci se někoho zeptat jestli někdo neví co by mě a mé kámošce pomohlo na unavené oči.nesedíme moc dlouho u počítače někdy i vůbec ale unavené je máme furt

Nejlepší odpověď
kenyrts

Rychlá pomoc
Uklidňující kostka ledu nebo kávová lžička zchlazená v ledové vodě položená na oči udělá zázraky s prověšenou a unavenou pletí okolo oči. Přiložit můžete také plátek cukety nebo okurky namočený ve studeném čaji.

Další odpovědi
Retko

No tim unavene oci asi myslis ze te „paleji“ „stipou“ apod.

Dobry je kdyz neco ctes nebo teda delas na pocitaci na za nejakou dobu, treba kazdou hodinu, odvratit zrak a koukat se na vzdalene objekty a pohled stridat s bliznimi objekty, treba koukas na sousedni barak a za 2sekundy na okenni ram, a takle nekolikrat.

Nebo si lehce polozit dva prsty (ukazovak a prostredni) na oci a (to sem nevymyslel) jakoby nechat „vnikat energii z rukou do oci“. :) No proste takle chvili vydrzet, je to brej relax.

No ale urcite bys nemela ocit zavrit a silne je zatlacit dovnitr.

A nebo si muzes koupit Visine :)

deny555

Dva sáčky černého vylouhovaného čaje přiložit vleže na obě oči a po dobu 15 minut nechat působit.Účinky jsou přímo zázračné a moc se uleví.

Zdroj: Vlastní zkušenost.

LuciJe

Dobré jsou masky na oči naplněné gelem, které se před použítím vkládají do chladničky.

Únavu očí často způsobuje nedostatečné osvětlení. Pokud je i to v pořádku, doporučovala bych navštívit očního lékaře, aby vyloučil oční vadu.

Málče

Pomůže vám také, když si na oči přiložíte sáčky vyluhovaného heřmánkového čaje.