Lucyfer

Co pomáhá na opakované záněty močového měchýře?

Dobrý den, v práci jsem poznala paní, které je 41 let a už velmi dlouho trpí na opakované záněty močového měchýře, doprovázené zvracením.
Prý vyzkoušela z lékárny už ledacos, popíjí brusinkové čaje, ale výraznou změnu nezaznamenala.
Myslíte, že by mohly pomoci buňkové soli (a popřípadě jaké zvolit)?
Budu moc ráda za každou radu a předám ji 🙂
P.S. Údajně se jí to přihodilo až po třicítce, do té doby byla v pořádku. Vyzkoušela i lichořeřišnici, bez efektu. Tak vždy sáhne po antibiotikách.

Nejlepší odpověď
mosoj

Zánět močového měchýře je vždy bakteriálního původu. Je třeba močový měchýř více proplachovat. Dobré je alespoň párkrát si změřit, kolik toho vymočíme ( Celodenním sběrem moči). V takovýchto případech je třeba vymočit alespoň 2 litry !! Více je lépe. Podle toho potom pít. Či používat močopudné čaje nebo léky.
U žen je také třeba dbát více na hygienu. Jejich močová trubice je krátká a je zcela pravděpodobná infenkce zvenčí!! A léčbu zprostředkovává imunitní systém.

Potom nic jiného než antibiotika nezabírá. Bez antibiotik léčba spočívá vždy v čištění močového měchýře proplachem. Vlastní léčbu potom zprostředkovává imunitní systém.

Další odpovědi
RyuzakiKate

A je spokojená se svým vztahem? U mě to třeba bylo vždycky tak, že když jsem se trápila ve vztahu, ozval se močák a takhle jsem ho měla třeba půl roku v kuse… A když jsem to s dotyčným skončila, tak jako mávnutím kouzelného proutku se mi ulevilo. Tak ať si zkusí přehodnotit vztahy a nenechá si s*át na hlavu… A taky práci.
Jinak mně pomáhaly bylinné směsi od léčitele, kde byla medvědice, přeslička, bříza a podobné bylinky, 3× denně. A hodně pít vodu. Brusinky jsou blbost, jsou sladké a bakterie se na sladkým živí, to by musela spořádat půl kila denně.
Ještě mi pomohla Blokurima, je to dextrosa, jeden z jednoduchých cukrů, který se rozpustí ve vodě a projde močákem a bakteriím zabrání uchycení. Na antibiotika ať se vyprdne. Hlavně, ať jsou nohy a oblast ledvin v teple a taky žádná přehnaná hygiena „tam dole“, stačí teplá voda. Nezůstávat po plavání v mokrých plavkách, ale to by určitě měla znát.
Tolik z mých zkušeností, moc jí držím palce, ať se z toho dostane, vím, že to dokáže strašně otravovat život…

dr.luha

Zkusil bych AK – kyselinu askorbovou. Posiluje imunitu a dezinfikuje močové cesty.
Kilogram se dá sehnat za 170 Kč. http://rizika­ockovania.sk/dok/Vi­tamin_C-liecba.pdf

ivzez

Víme:
Za pomoci lékaře najít příčinu a zbavit se jí.

Žádné „rady přes internet“ ani volně prodejné doplňky stravy nevyléčí
močový měchýř (močové cesty). Léčba patří jen do rukou odborníka.
„Brusinky“ (doplňky) zdravému člověku neuškodí, ale nic nevyléčí.

Jestli Vám na kolegyni záleží, doporučte jí návštěvu odborníka.
Případně jí můžete nabídnout doprovod…

[„Samoléčba“ je poměrně často příčinou
opakovaných zdravotních potíží.]

autacek

Ať paní zkusí sexuální zdrženlivost. Náruživý sex toho může být příčinou.

Lucyfer

RyuzakiKate: Pravděpodobně jste se zmínila o možné psychosomatické příčině. Mám pocit, že ve vztahu moc spokojená není; nad tím by opravdu popřemýšlet měla… Děkuji.

mosoj

Hm,. ona se tam ta bakterie musí nějak dostat!!! Psycho nepsycho!
http://www.or­dinace.cz/cla­nek/zanet-mocoveho-mechyre-na-vine-je-hygiena-i-nechraneny-sex/
Přečíst!! a poučit přítele.