zjentek

Co obnáší, když je uprostřed banánu po celý jeho dýlce takový to černý vlákno?

Možná to znáte – hryznete a zase je uprostřed ta černá tečka… hryz, a zas…

Co tohle obnáší? To už má banán své svěží časy za sebou? (Bo někdy se tak děje i v celkem nedávno zelených banánech.)

Nejlepší odpověď
Kepler

Myslím, že v ose banánu jsou malinkatá semínka.

Další odpovědi
marci1

„Pokud jste si všimli malé černé tečky uprostřed banánu, objevili jste nezralá semena, která se nevyvíjejí.“ 🙂
https://cs.ncto­do.com/do-bananas-have-seeds

zjentek

Kategorie JÍDLO – ovoce a zelenina.

da ny

Co byste očekával od nedozrálého, podtrženého jižního ovoce.
Často chemicky ošetřovaného, „dozrávajícího“ u nás.
V obchodech mnohdy v bednách a zapařeném igelitu…. a podřadné
jakosti. Bez banánu a jeho plísní ve špičkách plodu se Středoevropan snadno
obejde (nevhodné). Občasná konzumace neškodí. Na banánu si pochutnáte
tam, kde roste a uzraje. Pak má i udávané cenné látky (bez kterých se
Středoevropan opravdu obejde).