Retko

Co obecne znamena „LOLA“?

Je to jen jmeno?
Tam odkud to mam, to bylo vic krat psane malym pismem. A v kontextu mohlo a nemuselo byt jmeno.
Nevite o tom vice?
Dekuji

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem význam slova lolo.
Jeho původ: kořen slova aloalo zřejmě odvozen od slova „aloka“, to znamená „stín“. Dále je spojen se slovem „lolo“, které má význam „duch mrtvého“.

Ještě význam slova lolita:
Zkrácený výraz pro gotická lolita. Jde o napodobení módního stylu mladých dívek a žen (16–30 let) viktoriánských porcelánových panenek. Lolitky chtějí být co nejroztomilejší, nikoli sexy.
Naproti tomu ženské jméno Lolita bývá přezdívkou lehkých dívek např. na pornografických webech na internetu (jde o zneužití označení lolita, který má přesně opačný význam).

http://www.slovnik-cizich-slov.cz/lolita.html

Zdroj: http://vesmir­.msu.cas.cz/Ma­dagaskar/aloa­lo_01.html

Další odpovědi
quentos

podomácku Lolita, takže vzpomeňme na román od Nabokova a jeho hrdinku ;{)=

panenka

LOLA JE KOČKA
Doplňuji:
MYSLELA JSEM RETKO KOČKA JAKO HOLKA

HerbiG

Lolitka :D kunda s 2 copankama :D

Vicki

Lola je zdrobnělina jména Alojsie.