Rocker

Co někoho vede k tomu,že naloží odpadky do auta a místo sběrného dvora je odveze do přírody?

Bordel po dezdomovcích dovedu ještě pochopit.Ale včera jsme v lese objevili hromadu autodílů (nárazníky,se­dačky,výplně dveří,palubní desku…),asi před rokem zase velké kancelářské kopírky a staré monitory.
Rád bych takového člověka potkal,aby mi vysvětlil,proč to dělá…

Nejlepší odpověď
Malvína

Nemá to žádný racionální důvod. Je to o laxnosti a bezohlednosti jedince. Takovým je jedno, kam to odhodí, že ničí přírodu, že to za něj bude muset odklidit někdo jiný (např. technické služby). Také může jít o věci kradené, čímž by se dotyčný prozradil, kde to asi tak vzal. Hlavně v malém městě nebo vesnici, kdy o sobě všichni všechno vědí, by to bylo podezřelé.

Další odpovědi
Otazník123

Je to hrozné, na druhou stranu je mnoho sběrných dvorů, které stále chtějí nemalé poplatky za uložení odpadu a je jasné, že méně zodpovědní jedinci, pro které není motivace k správnému nakládání z odpadem samotná ochrana přírody, to radši zavezou někde k lesu, proč by za to ještě platily že? Ono celkově odpadové hospodářství u nás si zaslouží obrovskou reformu. Taky by pomohlo, kdyby do této oblasti zamířilo mnohem více dotací z EU, místo dotovaní nesmyslů. Je zkrátka potřeba aby byly firmy a jednotlivci motivování zbavovat se odpadu na sběrných dvorech a to určitě nezajistíme poplatky za uložení.

Jen doplním: Já sám sem nedávno řešil na sběrném dvoře nepříjemnou situaci, kdy po mě chtěli poplatek za uložení drátěného skla, nakonec jsem zaplatil a celkově mě částka vyšla přes 900 Kč. Příště určitě naskládám k popelnici…

_Bůh_

Asi aby nemuseli cálovat ve sběrnym dvoře.

Justin1

Je mnoho lidí, kteří mají takové morální zásady, že jim připadá v pořádku klidně udělat něco, co někoho jiného poškodí, když z toho budou mít pro sebe prospěch. Proto se taky tak šíří covid, protože pro mnoho lidí není cílem nešířit covid, ale jenom nebýt potrestáni za nedodržování opatření, což je pro ně osobně jednodušší, ale nezajímá je, že pro společnost je to zhoubnější.

Beno

Nemůžu vědět, co ho k tomu vede.
Pravděpodobně ho k tomu vede bezohlednost, neznalost, že muže odevzdat odpad ve sběrném dvoře.

zjentek

Charakterová porucha osobnosti, v tomto případě vlastní zhovadilost.

Anebo>>>https:/­/scontent.fprg1–1.fna.fbcdn.net/v/t1­.15752–9/258183345_3­19458320007787_625662896­7253732611_n.jpg?_nc_cat­=102&ccb=1–5&_nc_sid=ae9488&_nc_oh­c=LkHhnRd3I6wAX87JnsU&_n­c_ht=scontent­.fprg1–1.fna&oh=03_AV­LTRtjHwUojk50z4RQ5jNuC­FHDSkU4R4o2X6crgDKKy­DA&oe=620B0921

https://sconten­t.fprg1-1.fna.fbcdn.net/v/t1­.15752-9/258871369_2­37019035200426_409529497­8858286787_n.jpg?_nc_cat­=111&ccb=1-5&_nc_sid=ae9488&_nc_oh­c=xMW3We-gMyMAX_gvXHm&_n­c_ht=scontent­.fprg1-1.fna&oh=03_A­VIJW7RG-jmKywKzKHNTsLQDY4­x1ZBMkeLVOLnJbY­Fiuew&oe=620AF39C

paul1

Může to být ze vzdoru, podobně jako u covidu.
Jinak u nás platíme za vývoz smetí z popelnic a v tom je zahrnutý i polatek za sběrný dvůr.

hapiky

bůh: Od kdy se ve sběrných dvorech platí? Já tam jezdím dost často a ještě jsem nikdy neplatil.

zjentek

Hapiky jak za co. Za suť si připlatíš. (; To je ale správné. Učí nás tím nebýt rozmazlení a bez rozmyslu bourat, ale naopak naučit se poctivě žít ve starý hujdě, na který nechali duši i zdraví naši předci.

hapiky

zjentek: U nás se za suť platí, jen když překročíš určité množství. To je logické.

zjentek

U nás za suť platíš, zato za větve ne při jakémkoli množství. Zneužitelné (ovšem zvýhodňuje při tom jen některé subjekty).