zzzzz

Co na nabíječce znamená „Charging current 450mA Max“?

Jedná se o nabíječku na AA baterie. Nabíjím baterie s kapacitou 2500 🙂
Znamená to, že ta nabíječka mi je nenabije do plna, protože zvládne jen nabít do 450?
Nebo že ta nabíječka nabije za hodinu do baterek 450???
Do kolika baterek? Do každé nebo se to dělí na počet nabíjených kusů?
A já bych je tím pádem měla nabíjet cca 5,5hod???
Je to nabíječka na 4 AA baterie, já nabíjím jen 2.

Předem děkuji za odpovědi 🙂

Nejlepší odpověď
mosoj

Maximální nabíjecí proud pro jednu šachtu ( 1 Aku).

Doplňuji:

Aku před nabíjením nejsou úplně vybité a nemusejí mít uvedenou kapacitu.
AKU NiMH by se neměla vybíjet pod 1 V !!! Pokud jsou to AKU použité z foťáku tak tam se to vypíná někde kolem 1,1 V.
Většinou mívají méně ( zejména ty u nichž se uvádí 2500 – 2700 mAh).
Podle skutečné kapacity udělají delta pík a nabíječka dostane povel nabíjení ukončit.
Pokud se AKU při nabíjení jen mírně ohřívá je ten proud po těch 500 mA.

zzzzz

Jsou vybité v zubním kartáčku, jsou KO.
Mosoji a jak dlouho je mám teda asi nabíjet?

Dochy

Pokud je to alespoň trochu rozumná nabíječka, tak si nabíjení ohlídá (zpravidla i indikuje červená nebo žlutá – nabíjím, zelená – nabito). Pokud je ta nabíječka nějaká předpotopní, čí extra levná, bude to chít zkontrolovat návod. Určitě tam v tom případě píší o doporučené době nabíjení pro různé články. Doba by měla odpovídat jak píše mosoj.

Kdyžtak napiš typ, možná návod dohledáme.
Ještě je možné, že podle využití šachet bude ten proud menší. Opět by mělo být v návodu…

zzzzz

Dochy
Je předpotopní, nemá asi ani značku, je na ni jen:
BC batteries charger quick charger mám ji asi 10 let, návod už určitě nemám:-((( Jsem ji docela dlouho nepoužívala.

mosoj

Teď tomu nerozumím. Vždyť jsi psala že se nabíjí dvě hodiny.
Nebo tomu mám rozumět že je Ty za dvě hodiny vypínáš. To by pak bylo málo. (2500/450) x 1,3 = 7,22 hod !! pokud jsou vybité a alespoň 5 hod pokud nejsou úplně vybité.
Každopádně ale tím že jsou hluboce vybíjená velmi trpí a ztrácí kapacitu.

zzzzz

🙂 jsem psala, že je na 4 baterie, ale já momentálně nabíjím jen 2 baterie:-)))

mosoj

To je jedno. Nabíjí každá šachta zvlášť.

zzzzz

Proč tam máš to x 1,3???
2500/4550 chápu, ale nechápu to 1,3???

mosoj

Účinnost nabíjení není 100 %. V literatuře se uvádí až 1,4 x !

Dochy

kvůli ztrátám při nabíjení-vybíjení. Nic není 100%. Osobně mi to číslo připadá trochu velké, ale lepší nemám, tak budu Mosojovi věřit 😉
Když nabiješ o něco míň, nemělo by to vadit (kromě toho, že se samozřejmě dřív vybije). Ale nechat baterku úplně vybitou znamená rychlé zničení.

Dochy

Ale opakuji: Pokud je ta nabíječka alespoň trochu slušná, tak si to ohlídá sama.

zzzzz

Svítí jen jednou barvou .-(((
Je to holt veteránka .-))