Kepler

Vrací se do Ruska. Kvůli vysokému obsahu chloru vázaného v organických sloučeninách je nezpracovatelná. Při hydrogenační rafinaci totiž vzniká značně agresivní chlorovodík. Teoreticky by se taková ropa dala zpracovat spolu s běžnou ropou, ale mohlo by se jí přimíchávat jen „jako jedu“.

Další odpovědi
Drap

Dřív nebo později ji vyčistí.

marci1

Zřejmě se vrací zpět. Nechtíc jsem vyslechla rozhovor dvou mužů. Bavili se o tom, že ropa je tekutá, jen když je teplá. Ohřívá se čerpadly, kterými se tlakuje do potrubí . Když ropa stojí, vychladne a ztuhne. Ven z ropovodu by ji pak asi nikdo nedostal. ☹

Kepler

marci: to, co si povídali ti pánové je nesmysl. Čerpadla nejsou od toho aby něco ohřívala, ale dopravovala. Za běžných teplot je každá ropa kapalná, ztuhnout může jen destilační zbytek – asfalt.

marci1

Dík za info. 🙂