annas

Co myslíte, je slovo SUPERB nově utvořené, nebo patřilo někomu či něčemu v dávné minulosti?

Je známé jako název automobilu.
Doplňuji:
Vagra má pravdu. Šlo tak trochu o „chyták“.

Lucius Tarquinius SUPERBus (neznámo – 496 př. n. l.) byl poslední římský král, který se dostal na trůn díky vraždě svého předchůdce Servia Tullia. Jeho vláda skončila v roce 509 př. n. l. vyhnáním z Říma. Po jeho vyhnání byla ustanovena Římská republika a do čela se dostali první dva konzulové L. Iunius Brutus a L. Tarquinius Collatinus. Přídomek Superbus znamená zpupný.

Nejlepší odpověď
vagra

Názevem Superb, byla pojmenována loď Britského královského námořnictva /Royal Navy/ Všeobecná encyklopedie uvádí,že se tak stalo v r.1875.

Zdroj: V.E.

annas

Vagro, našla jsem jednoho staršího nositele tohoto jména. Ale stejně jste dobrý.

vagra

Děkuji Annas.Na nic staršího jsem nikde,ani v tištěných encyklopediích nenašel.
Jsem zvědavý,kde jsem něco přehlídl.

vagra

Teda,Vy jste mi dala!