Baromut

Co myslíte, jaká nebezpečí hrozí naší civilizaci?

Dojde ropa, vytěžíme všechny nerosty, vylovíme všechny ryby z oceánu…Co dalšího myslíte, že bude velký problém?

Nejlepší odpověď
Drap

Nedostatek vody, nedostatek jídla, celá příroda zamořená chemií, nové nemoci, epidemie, živelné katastrofy, války.......

Další odpovědi
Mirdas

Největším nebezpečím pro tuto civilizaci je člověk sám a to nejen z důvodů které zde uvádíte.

zjentek

my bezpochyby zahyneme a zahyneme na nenažranost ..pod touto diagnózou je skryto vše, o čem píšeš a mnohem více.
Předejít tomu lze tak, že přestaneš mít spotřebu toho, co běžně spotřebováváš ..takže tady vidíš, že prevencí tomu předejít nelze, protože ukaž mi jednoho „kapitalistu“, kterej se vzdá něčeho, co jednoduše „mít může“.

Dane

Říká se, že „kde je voda, tam je život“, proto nedostatek pitné vody bude jedna z největších (ekologických) hrozeb lidstva..

suaeda

Hrozeb, které můžou ohrozit civilizaci je víc. Bohužel hrozeb, které si může vyvolat samo lidstvo je nepoměrně více než od přírodních rizik. Inu záleží je na nás jak se budeme chovat.
Podle mne může v současnosti velké ohrožení způsobit i několikadenní blackout.

mosoj

Nedojde nic z toho co píšeš. Než se to stane, tak nás příroda zničí sama, díky spotřebě těchto komodit. BTW. Ono nejde ani tak o ryby jako o plankton.
A to se vše stane daleko dříve než se tyto zásoby vyčerpají. Vlastně to již probíhá a je to již kdesi kolem 1/3 děje s tím že postup není lineární ale logaritmicky se zrychluje.

Zbynas

Tak přesně tohle řeší dokument „10 způsobů, jak skoncovat se světem“, najdeš ho na YouTube :) Doporučuji shlédnout.
Doplňuji:
PS je to i seřazeno podle toho, co je nejmíň pravděpodoboné až k tomu nejpravděpodob­nějšímu.

  1. Hrozba hroutící se hvězdy (+ černé díry, vyhasnutí slunce, …)
  2. Meteority apod.
  3. Sopky (hlavně Yellostone)
  4. UFO
  5. Mor, celosvětová nákaza, …
  6. Vědecké pokusy, jenž se vymknou kontrole
  7. Změna klimatu
  8. Válka
  9. Inteligentní roboti
  10. Syntetická biologie

Zdroj: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=QnK4IsT74ds

klumprt

Že by hrozila v dohledné době taková katastrofa, která by lidstvo zredukovala na zlomek současného počtu nebo dokonce zcela vyhladila, to si nemyslím.

Pokud by byla otázka, jaká nebezpečí hrozí našemu civilizačnímu okruhu (západu), taková, že může dojít k rapidní změně života zde, tak nějaká nebezpečí tam vidím.
V první řadě válka. V poslední době se zase nějak začíná chřestit zbraněmi mezi Ruskem a Západem. Což je zneklidňující, ale doufám, že obě strany dobře ví, že takový konflikt by byl naprosto zbytečný.
Reálnější je vzrůst napětí mezi muslimskými imigranty a starousedlíky z důvodu zásadních rozdílů v žebříčcích hodnot. To může vést ke vzestupu terorismu až tak, že to bude mít charakter občanské války.
Další věc je hrozící finanční krize. Zdá se, že tu poslední jsme nevyřešili odstraněním příčin, ale uhašením problémů. Což může vést ke krizi ještě horší, potažmo ke zvýšení rizika shora zmíněných konfliktů.

dr.luha

Vtrhnou k nám lidi z chudých a rozvojových zemí a vyrabujou obchody a fabriky. Až nic nezbude přijde na řadu původní obyvatestvo. Potom se sežerou navzájem a nakonec zůstane jenom jeden.