Co může být příčinou praskání v lednici při odmrazení?

Dobrý večer,
chci se zeptat, jestli jste se nesetkali s podobným problémem.
Vypnula jsem celou chladničku i s mražákem z elektriky, abych odmrazila mražák. Po pěti minutách se ozývaly z chladničky rány a vypukovala zadní stěna v ledničce, přitom vše bylo vypnuté z elektriky. Lednice je samoodmrazovací. Zapnula jsem lednici do elektriky, funguje, ale málo chladí a vypuklá zadní stěna v lednici se vrátila do téměř původního stavu.
Děkuji za radu.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Fyzikální reakce – roztažnost látek při změně teploty.

Další odpovědi
dr.luha

Je možné, že do prostoru, kde je izolace proniká vzduch a vzniká námraza přímo na chladící spirále (výparníku). Tento led může ovlivňovat i chování termostatu.
Musíte tedy často a dlouhou dobu odmražovat a vodu z mezistěny dostat pryč.(toto je pouze teoretická odpověď).

anonym

ale nikdy před tím to nedělalo…, že tak z ničeho nic a jak byste prosím vysvětlil slabé chlazení v lednici?