Rokio

Co musím vykonat, abych se dostal na vysokou školu života?

Myslíte si, že stačí maturita z OA? Dělají se na ní obtížné přijímačky?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Tato „škola“ by měla představovat jisté životní zkušenosti a tím i nabyté vědomosti, přehled a intelekt. Mělo by to odpovídat zdravému, selskému rozumu. Pochopitelně to není žádná skutečná škola, jako špíš „škola života“ (co tě naučí sám život, jaká moudra ti předá). To co se ti děje, to co zažíváš a zároveň tě to učí, něco ti dává (osvětu).
Na ní se člověk nemusí dostávat.. Do jisté míry je to přirozený proces – podmínkou je, že ten život musí dotyčný poznávat, zažívat, s něčím novým se setkávat a učit se. Pokud jeho život představuje jednu velkou rutinu, žádnou změnu, výzvu ani aktivnost a dá se řcít, že stojí na místě, tak ho ten život moc nenaučí (a dá se brát že tuto školu nestuduje nebo nestudoval). Samozřejmě i tak mu život může něco dát – i když je neaktivní, doma zalezený nebo max třeba s běžnou prací – uštědřit lekce, dát mu podpásovky, jednu ránu za druhou, srazit ho k zemi, postavit mu něco neobvyklého do cesty, prožít bolest/ztráty, události s hlubokým prožitkem… ale pořád je to minimum s tím, co může předat – když je člověk aktivnější a prožívá život a změny (a obzlvášť pokud toho dotyčné nic z uvedeného JEŠTĚ nepotkalo).

Avšak s „vysokou školou života“ se často ohánějí jedinci, které spojují sklony k předsudkům, xenofobii, rasismu (a podobným omezenostem), domněnkám, absenci logiky a právě onoho zdravého rozumu, podléhání konspiracím a dezinformacím, lidé bez skutečného vyššího vzdělání, zkušeností a mouder (bez opravdových prožitků – nikde nebyli, nic nezažili, s ničím se nesetkali, nic nestudovali – myslím obecně, nejen na školách,.. ale vědí vše). Takže nevím, zda se to dá brát pozitivně.
Na školu života bych se ale negativně nedíval, protože život umí dávat dobré a hodnotné lekce, ze kterých se člověk MŮŽE dost naučit a poučit.

Další odpovědi
led

Škola života nie je „kamenná škola“, kde memorujete, čo ste sa naučili. Pekne to napísal Disraeli…

Prakticky školu života absolvuje každý. Sú to jeho znalosti a skúsenosti.
Niektorým stačia základné znalosti a skúsenosti, iní svoje znalosti a skúsenosti rozdávajú.
Ak sa chcete dostať na „Vysokú školu života“ treba žiť tak, aby ste neboli prívesom za hnacím motorom spoločnosti, ale práve naopak, aby ste sa svojimi znalosťami a skúsenosťami stali sa jednou z aktívných súčastok hnacieho motora spoločnosti.

da ny

Žít.
Život Tě naučí 😉 nebo také ne…)

Dochy

Obvykle sta49 se narodit a pak 69t dost dlouho…

zjentek

IMHO se na ni příliš nehodíš. Působíš spíše jako šprt, než abys měl zájem poznat život. A každá mince má dvě strany, je třeba se rozhodovat. Ale pokud přeci jen toužíš poznat život a nešprtat (čili nehltat vědění výhradně pro pozdější osobní materiální prospěch), tak…

Musíš setrvat tady na serveru protože právě zde je to o tom kam se dostat a jak se tam vyjádřit. Nikde o o tomto není více. Takže tady jsi správně, tady je v podstatě podstatou, co hledáš. Pak už stačí jen přetavit podstatu v přesvědčení a svůj osobní boj máš vyhraný. A přestože se smrtí definitivně odchází i naše osobní podstata, naše přesvědčení, tak to nevadí. Tvá podstata pro tebe totiž může být podstatná i tak. Opravdu. Můžeš svou podstatu vnímat jako něco podstatného, zde se není za co stydět. A jak říkám, můžeš sám sebe o své podstatě docela snadno i přesvědčit. Klidně i sám. Nikoho k tomu nepotřebuješ. Tím získáš ono přesvědčení a je to, seš kompletní. Jako takový můžeš později působit také na druhé. A oni ti budou věřit. To ovšem brouzdáme do víry, tu však probereme někdy příště. „Pomalá cesta, nespěchej, jediné místo, kam se musíš dostat, jsi ty.“ Ti, již mají náskok, ti již vyškolení životem, tohle všechno vědí. Ano. Tady jsi tedy správně, tady to vědí. Tady ti všichni drží pěsti a fandí ti. Pojď, Rokio, to dáš, bude ti podána pomocná dlaň! 👊👊👊