Arne1

Co mi doporučíte navštívit v okolí Volar v Jižních Čechách?

A to v případě hezkého i škaredého počasí.

Nejlepší odpověď
gecco

V každém případě (nebude-li vysloveně lít) stezku v korunách stromu v Neuschönau, když bude hezky, pak Boubín (rozhledna na Bobíku), případně Grosse Arber – na procházky kamkoli v okolí, Šumava ná své kouzlo všude.
A pokud bude lít, pak je nějaké muzeum i ve Vimperku, ale rozhodně se vyplatí zajet si do Vyššího Brodu do cisterciáckého kláštěra, špatný není ani hrad v Rožmberku a samozřejmě Český Krumlov, nedaleko je i Passau (proslulá katedrála)…
_____________­___________________
Jo – ještě mne tak napadlo – pokud jedeš s babou, pak pro tebe v případě špatného počasí (pro ni – pravděpodobně, za jakéhokoli počasí) ji můžeš vzít ´zašopovat´ do Outlet Village Ingolstadt (něco málo přes 200 kiláků), je to nedaleko samotného Ingoldstadtu, přímo v něm je pak zajímavé muzeum Audi (takže holku/y necháš řádit po bouticích a zajedeš se kouknout na auta)…
😉

Další odpovědi
Klaproth

Tam je pěkné všechno za každého počasí (kromě toho počasí, byl jsem tam dvacetkrát a z toho nám devatenáctkrát pršelo). Kromě obligátního Boubína (nejpohodlnější cesta je z Horní Vltavice) doporučuji i okolí Stožce nebo Mrtvý luh. Zajímavou technickou památkou je Švarcenberský ka­nál.

Dočkej času, třeba se tu objeví šumavský medvěd Mosoj a možná doporučí další zajímavá místa.

Emefej

Pokud toužíš vidět zástup asiatů se selfie tyčkami, tak také doporučuju ten Český Krumlov.

mvk

— Mrtvý luh
— Medvědí stezka z Jeleních vrchů směrem na Ovesnou
— na kole podél Schwarzenberského kanálu – na obě strany z Jeleních vrchů, tam se dá dojet autem
— sovinec Borová Lada a Chalupská slať
— rysí a jelení výběh Kvillda a vlčinec Srní
— pro drsnější lezce Plechý, Trojmezná a Plešné jezero

da ny

Stezka v korunách stromů je též na Lipně.
Pokud máte rád historické památky, rozhodně Český Krumlov, centrum, hrad, zámek, muzea)..
Můžete se projít v Prachaticích po historickém centru městečka, vydat se směr Netolice a navštívit zámeček Kratochvíle, případně zastávka v Husinci. .
Zámek Hluboká též není daleko + ZOO Obora v Hluboké nad Vltavou.
Do 50 – 60 km směr Prachatice, Vodňany (muzeum, kde pan Havel čekal na výsledky 1. voleb – Herites, obrazy M. Alše a další) přijedete do Písku (nejstarší most v Čechách, nábřeží Otavy, 2 náměstí, malebné městečko, moje srdcovka .))..
Koupání: Lipno (i bazén), Hluboká.
Moc mi JČ chybí, už se tam opět těším, chystám se tam v červemci alespoň na týden. Většinou se dostanu jen do ČB a zase domů.....

Arne1

da ny: Ty ses taky rozjela do hodně širého kraje, půlku toho samozřejmě už známe…

Arne1

Emefej: Krumlov je zbytečně daleko, a navíc ho známe. Selfie tyčky nesnášme takže se bez nich raději obejdeme 🙂

Arne1

gecco:S „babou“ sie jedu, ale na šopování není. Navíc její dcera prodává na Freeportu 🙂

gecco

😉
To mne jen tak napadlo…
😉

gecco

Klaproth – na Šumavě je krásně v za deště – když se na to umíš oblíct…
Třeba z Modravy přes Tříjezerní slať a okolo VchynickoTetovského kanálu na Antýgl, z Antýglu okolo Vydry na Čeňkárnu, z Borové lady na Knížecí a přes Bučinu na Kvildu, krátká procházka Chalupskou slatí…
Akorát na hřebenovky a ´vyhlídky´ je potřeba dobré počasí…
___
Slušné jsou tam i hopsůdky – i když vřele můžu doporučit Loveckou krčmu na Františkově (ale tam se musíš předem objednat – 388435535) – fantastická zvěřina a pstruzi; nebo nedaleko – Borová lada – U vlka (nebo tak nějak) – vznikající kynuté knedlíky s borůvkami…
😉

Klaproth

Já vím, že je na horách pěkně i za deště. Poučku o nevhodném oblečení samozřejmě znám, ná pár výšlapech v horách (některé byly i o trošku vyšší než Šumava) už jsem byl. Pouze jsem na nevyzpytatelnost horského počasí tazatele chtěl dopředu upozornit.

gecco

Šumava je krásně nevyzpytatelná…
😉
Byl jsem tam před lety s kámoškou na dovolené – a sliboval jsem jí typicky krásnou Šumavu – s mlhami, dešti…
Za 10 dnů, které jsme tam byli, nebylo ani jeden den zataženo, nebyl ranní opar, prostě nic…
:-O

Klaproth

To znám, prostě smůla…
Není nic horšího, než hezké počasí na horách. Člověk furt courá venku a ani na tu hospodu pak nezbývá čas 🙂

Hory jsou mrchy. Jezdím pravidelně na podzimní fotoexpedice. Dvacet kilo výbavy na hřbetě, tři noci ilegálního bivakování a to správné kýčovité foto-počasí nepřijde. Za tejden tam jede manželka na půl dne na výlet s klubem důchodců a ty fotky přinese v mobilu.