co mám udělat když najdu psa

kam jse mám obratit a co proto udělat

Nejlepší odpověď
ReHu

Ahoj, trochu záleží na tom, v jakém stavu pejsek je. Pokud vypadá, že se o něj někdo stará, má pěknou srst a není vyhublý, asi jen někomu utekl, v tom případě bych nalepila pár letáčků s popisem a kontaktem, poptala se sousedů nebo, pokud jsi někde z vesnice, funguje i rozhlas, Pokud vypadá, že má hlad a je třeba špinavý, je možné,. že ho někdo vyhodil. Pokud si ho nechceš nebo nemůžeš nechat, bývají moc vděční, zkus útulek. Někdy se stává, že chtějí něco zaplatit, to se brání lidem, kteří si vemou psa a pak, když nemají hlídání ho dam dají, přes městskou policii to jde také, když jim zavoláš, tel 156, přijedou a do příslušného útulku ho odvezou. Je také ovšem otázka, jestli je ten útulek dobré místo pro takového pejska, protože i útulky jsou lepší a horší. R.

Další odpovědi
okoun

Jestli si ho nechceš nechat tak ho dej do útulku.

panenka

když najdeš psa obrat se na útulek nebo dej u vás inzerát s tím že ho vyhlásí zadej rasu kontakt na sebe

LuciJe

Pokud máte městskou policii, zavolejte je. Psa si odvezou a předají ho útulku.

Džanička

Můžes to nechat vyhlásit rozhlasem,nebo zavolat do rádia,můžes udělat několik letáčků a dát je třeba do obchodů,nebo inzerát do novin.Pejska popiš,ale hlavně napiš kde jsi ho našel,nenechávej si ho,někomu určitě hrozně chybý,pěkně se o něj starej než se najde jeho majitel,třeba ti dá i nějakou odměnu,nebo nálezné.

Haníí

Určitě nejdříve zajdi k veterináři!!I když je pejsek čístý,nikdy nevíš,jestli nemá vzteklinu!!

bubukaa

NA ŮTULEK