voldrejk

Čo mám robiť, ak mám nainštalovaný W8, ale nejde ho aktivovať?

Už som pc s nainštalovaným W8 kúpil no deaktivoval sa mi a nejde aktivovať.

  • ked kliknem na AKTIVOVAT napise –nelze aktivovať,skúste neskôr alebo kontaktujte nejak centrum pomoci(neviem aké)
  • nišie pýta produce key (ja nemám produce key)

Odpovědi
CZ Adam

Bylo by dobré kdyby jsi napsal alespoň co ti to píše a nebo dodal screen :)

  • Podívej se na zadní stranu tvého PC, jestli tam nemáš štítek s produktovým klíčem :)

gecco

Tak to by mne zajímalo, co´s to vlastně koupil – když nemáš ProductKey…
Reklamuj to u prodejce…

voldrejk

ten produce key by mal byt u CD s winowsem ja to CD nemám lebo ja už som mal nainštlovaný windows ked som ho kúpil

gecco

Už dávno se nosiče neprodávají – instalace je na disku v Recovery partition…
Ale na počítači je vylepený štítek s PK.

jáára

PK na nalepeném štítku se u Win 8× nepoužívá.
Na PC by mělo být jen logo Windows 8 a samotný PK je uložen v BIOSu (EFI).
Na jeho zjištění je třeba použít nějaký nástroj, třeba ProductKeyFinder od Nirsoftu.
Pokud to není certifikovaný počítač Win 8×, tak jak říkáš kdoví co koupil. Ale i na to je medicína…

gecco

W8 nemá štítek?? Fakt? – tak to musím kouknout, co to koupil známej – předinstalované W8 a tvrdí, že štítek má (já ten notes neviděl)…
😉

jáára

Nemá, jen samolepku s logem Windows
http://www.eig­htforums.com/in­stallation-setup/31956-new-laptop-no-coa-sticker-installation-cd.html

voldrejk

a čo mam spraviť? kde najdem ten produce key

gecco

Jak píšu – najdi na počítači nalepený štítek (na notesech třeba i pod baterkou)…
😉
Var B – pokud bylo adáno při instalaci, stáhni a nainstaluj si třeba Speccy ( https://www.pi­riform.com/spec­cy/download/stan­dard ), spusť, klikni v pravé části okna na Operační systém a zobrazí se ti verze Win a i PK…
😉

voldrejk

ja mam desktop :D a nalepku mám na pc som fungoval 1 rok bez problemov ale potom sa mi len tak deaktivoval

voldrejk

gecco:

voldrejk

pomôže ked´ prejdem na w10 asi ne :D

gecco

Pokud nemáš legální Win, na W10 nepřejdeš.

voldrejk

mám legalni W8