Daja_maja

Co když se nedostanu na konzervatoř?

Dobrý den, po dokončení základní školy bych se chtěla dostat na konzervatoř (hudebně dramatický obor, herectví), podrobnosti už rozepisovat nebudu, protože jsem to zde psala už dříve a ptala se na otázku související s konzervatoří, teď se ale ptám na něco jiného…když bych se opravdu rozhodla, že půjdu zkusit talentové zkoušky na konzervatoř a bohužel bych je neudělala, co potom? Kam semnou dál? Vezmou mě na nějakou jinou? Zajímalo by mě, co dělají uchazeči, kteří se připravují na talentové zkoušky a dozví se, že je neudělali. Přeci se celou dobu připravovali na talentové zkoušky, nemůžou jít dělat třeba přijímací zkoušky na nějakou klasickou střední školu, když nejsou připraveni a „počítali“ s konzervatoří. Snad se tu něco dozvím, protože nad touto školou stále přemýšlím víc a víc a časem tu možná nějaké další otázky přibudou, protože mám pořád strašně moc nejasností a u nich otazníky. Předem děkuji;)

Nejlepší odpověď
elkon

Půjdeš na brigádu a za rok to zkusíš znova. Časem také můžeš změnit názor a najít si školu z jiného oboru. Vystudování umělecké školy ti velké peníze nepřinese.

Další odpovědi
Drap

Pokud se tam nedostaneš, tak tam zkrátka nebudeš a budeš muset jít dělat něco jiného.

Filip84

Tak, snad, máš v záloze jinou školu, ne? My jsme to takhle měli.

Jestli nemáš, svět se nezboří. Půjdeš makat! Bože, nebudeš první, ani poslední. I kdybys nemakala: víš, co slušných lidí se živí tím, že se ti ostatní válí, nebo chlastají? Každý svého (ne)štěstí strůjcem.

Hlavně se v tom nepatlej, jak se v tom patláš. K ničemu to není, akorát si zaděláváš na zbytečné psychické potíže z přetěžování mozku. Duševní hygiena.

Justin1

Je dobré mít záložní plán a taky mít představu o tom, které obory jsou z hlediska poptávky po absolventech a z hlediska financí lepší a které jsou horší. Před časem tu někdo psal, že by chtěl přestoupit z konzervatoře na obor automechanik.