Creesp

Potřebuji poradit jestli mám nebo nemám přestoupit na jinou středu školu s jiným zaměřením. Ptám se čistě na názor

Jsem studentem konzervatoře a chci přestoupit na odborné učiliště na obor automechanik

Nejlepší odpověď
Disraeli

A jakože od nás chceš, ať to rozhodnem za tebe?
To je přece na tobě…

Přestup na jinou školu a hlavně jiný obor, záleží taky na tom, ve kterém ročníku jsi. Nebo jinak… Ať si ve kterémkoli ročníku, tak pokud jdeš na jiný obor, tak musíš do prváku.
Přestup z jedné skoly na jinou v rámci stejného oboru je v poho, můžeš do stejného ročníku kde si (maximálně musíš udělat rozdílovky).
A to s tím oborem… To je taky na tobě. Pokud tě to zajímá a chceš to dělat… Ale je to tvoje rozhodnutí/zod­povědnost. Konzervatoř sis nejspíš asi taky volil sám a z nějakého důvodu… Teď záleží jen na ostatních důvodech a tomu, co chceš dělat.

Další odpovědi
Nela56

Jak ti máme poradit, když neznáme žádné okolnosti, důvod přestupu ? Také je to docela velký rozdíl konzervatoř a automechanik.

Kazatel

Tak že z humanitního prestižního oboru s maturitou kde je třeba talent, se chceš z ničeho nic živit rukama a mít jen výuční list? Máš zajímavé preference.

elkon

V tom ti nikdo neporadí, zdá se, že jsi nerozhodný člověk, když nevíš co vlastně chceš a myslíš si, že to za tebe někdo vyřeší. Je to ale jen na tobě. Případně se poraď s rodiči, ti tě znají nejlépe a znají tvé zájmy.

Kelt

Tak možné je všechno, to záleží na tobě. Jenom se divím, jak někdo s talentem na umění, který se dostal na školu a dokázala, že něco umí, chce jít na učiliště. Tak proč jsi tam šel? Touha být umělcem a být uznávaný je více než nějaký automechanik, který občas dostane něco do kapsy. Jako automechanika tě bude znát pár lidí ve městě, v okrese, podle toho jak budeš dobrý. Když se budeš živit tím, co studuješ na konzervatoři, tak může o tobě vědět celý svět. Takže když se vzdáváš už na začátku, možná budeš pak litovat.

Justin1

S tím poradit neokážu. Neznám okolnosti.

Můžu jenom odhadovat, že může jít o nějakou obavu o uplatnění při porovnání poptávky po umělcích a po automechanicích, protože člověk se rozhoduje podle zájmů a talentu a až později má představu, jak si s tím, co se rozhodl studovat, bude stát na pracovním trhu, ale nevím, proč právě automechanik by měl být náhradní cestou.

paul1

Udivuje mne ta rozdílnost oborů, nevidím tak žádnou souvislost. Možná ale, že Vás k tomu vedou příklady mnohých slavných hudebníků, či spíše zpěváků, kteří začínali od černého řemesla 😁 .