dust8

Co když existuje na světě osoba, která je osmým divem světa?

Nejlepší odpověď
annas

"Osmý zázrak světa je neoficiální název, který se někdy dává novým budovám, strukturám, projektům nebo dokonce návrhům, které jsou považovány za srovnatelné se sedmi divy světa .

1. Lidé
André the Giant , francouzský profesionální zápasník a herec v sedmdesátých a osmdesátých letech, který byl 2,24 m a vlážil 230 kg, byl pravidelně označován jako Osmý div světa. Uvedla Světová zápasová federace (WWF, dnes WWE).

2. V beletrii
King Kong , fiktivní obří filmové monstrum připomínající kolosální gorilu , kteréá se objevilo v několika filmech od roku 1933. J Tento tvor byl vystavený v klecích v Kongu pod heslem: „Osmý zázrak světa“.

Podobně je Gorgo , fiktivní 65 stop vysoký tvor podobný dinosaurům, zajatý u pobřeží fiktivního irského ostrova ostrova Nara z britského stejnojmenného filmu kaiju, propagován jako „8. div světa“, když byl vystavený v cirkuse v Londýně. "

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Eighth_Won­der_of_the_Wor­ld

--
Musím říct, že váš dotaz mě překvapil, netušila jsem, že něco takového existuje. Ale když to neznám já, neznamená to, že to nevědí odborníci.

Další odpovědi
elkon

Nehul tolik.

NoFear

Div světa je jen něco velkého, jedinečného, co bylo vytvořeno lidskou rukou, většinou architektonického.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.