Pavel1212

Co jsou to kešky?

Co jsou to kešky? .

Nejlepší odpověď
ivca11

Dobrý den,
kešky (keš) se týkají hry zvané Geocaching. To je turistická, navigační a trochu i internetová hra. Všechno najednou. Spočívá v tom, že někdo na neznámé místo ukryje SCHRÁNKU, které se v angličtině říká cache, čtěte a dnes už také většinou pište „keš“. Na internetu zveřejní její souřadnice a různé doplňující informace. Ostatní potom tuto schránku pomocí navigačních přístrojů hledají. Při nalezení se zapíšou do sešitku ve schránce, případně si vyberou něco z obsahu a výměnou do keše vloží něco svého. Po návratu svůj nález anebo i neúspěch svěří speciální internetové schránce.

Na odkazu se podívejte na krátký film o geocachingu. Zjistíte, o co v této hře jde, jaké jsou její hlavní zásady a pravidla.

Zdroj: http://navigo­vat.mobilmani­a.cz/clanky/AR­.asp?ARI=112930