FlAsh_7

Co jsou pod/nadhodnocené akcie?

Dobrý den, co znamená, když jsou akcie pod/nadhodnocené? Co to pro investora znamená?

Nejlepší odpověď
aliendrone

To jsou akcie, jejichž hodnota reálně neodpovídá výkonům (ziskům) akciové společnosti. Typicky koupíš akcie za X (s důvěrou ve velkohubou vyřídilku od CEO, PR oddělení a podobných zainteresovaných lidí) a pak se ukáže, že společnost je před krachem a ty si s akciemi můžeš víš co… ;) :)

To je případ nadhodnocené akcie. Funguje to i naopak, můžeš koupit akcie za nižší, než nominální cenu atd. atd. – měl bys studovat ekonomiku, když tě tolik zajímají tyhle věci. :)

Dochy

Bacha Aliene, nešťastně do toho taháš „nominální“ cenu, která s podhodnocením či nadhodnocením akcie nemá téměř nic společného. Nominální cena akcie může být třeba 1000kč (stanovená cena v době emise) po pár měsících může být aktuální cena klidně 2000 a nebude ani nadhodnocená ani podhodnocená…